WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Kampania Donalda Trumpa pod lupą eksperta od wizerunku Adriana Zalewskiego

Kampania Donalda Trumpa pod lupą eksperta od wizerunku Adriana Zalewskiego

14.11.2016, godz. 16:00
Kampania Donalda Trumpa pod lupą eksperta od wizerunku Adriana Zalewskiego
foto: AKPA

W tym tygodniu nasz ekspert od wizerunku, którym jest przebojowy Adrian Zalewski — manager ds. organizacji, tworzenia wizerunku i zarządzania, ocenia kampanię prezydenta elekta Donalda Trumpa.

Donald John Trump urodził się 14 czerwca 1946 w Nowym Jorku. Znany jest wszystkim jako amerykański przedsiębiorca, właściciel licznych nieruchomości komercyjnych, założyciel i dyrektor generalny The Trump Organization, miliarder, osobowość telewizyjna oraz kandydat republikanów i wybrany w wyborach na urząd prezydenta USA. W ramach kampanii w mediach doszło do trzech debat z udziałem dwójki kandydatów. Transmisje te pobiły w USA rekordy oglądalności. Zarówno pierwszą, jak pozostałe debaty według ekspertów wygrała Hillary Clinton, która jak okazało się, tylko wydawała się większości opiniotwórczej faworytem tych wyborów prezydenckich. Jednako to Donald Trump pokonał kandydatkę demokratów i, pomimo że decydujące głosowanie elektorskie odbędzie się 19 grudnia, to wszytko wskazuje na to, że w styczniu 2017 roku zostanie zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

- To była bardzo niezwykła kampania, które przejdzie do historii i będzie szeroko omawiana na wielu wykładach uczelnianych na całym świecie. Mogło się wydawać, że Hillary Clinton, która od kilkudziesięciu lat była obecna na scenie politycznej oraz pełniła wiele funkcji politycznych, jest naturalnym faworytem na to stanowisko, ale jednak przegrała. Wygrał Donald Trump, znany Amerykanom jako człowiek czynu, interesu oraz showman z osobowością. Dużą rolę  w tej kampanii odegrał Internet oraz media społecznościowe, które są dziś poważnym źródłem przekazu — powiedział Adrian Zalewski.

Zobacz: Powracający Idol pod lupą eksperta od wizerunku Adriana Zalewskiego

Przeczytaj też: Andrzej Wajda we wspomnieniach eksperta od wizerunku Adriana Zalewskiego

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: