WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Kanarek dla dziecka - jakiego kupić i jak się opiekować

Kanarek dla dziecka - jakiego kupić i jak się opiekować

21.08.2010, godz. 06:32
Kupujemy kanarka
foto: Brak agencji
Nie każdy miłośnik zwierzaków może pozwolić sobie na psa albo kota. Dobrym rozwiązaniem jest kanarek - mało kłopotliwy towarzysz samotnych seniorów. Ten bliski krewny naszego wróbla umili czas domownikom swoim "słowiczym" śpiewem. Jest malutki i przepięknie ubarwiony. Nic dziwnego, że wiele osób trzyma go w mieszkaniu.

Utrzymanie kanarków jest bardzo proste. Wystarczy odpowiednia klatka, akcesoria oraz karma, które bez problemu dostaniesz w każdym większym sklepie zoologicznym. Klatka nie musi być duża, ale musi być wyposażona w dwa karmniki, poidełko oraz miseczkę z wodą, w której ptaszek będzie się kąpać, a także dwie żerdzie wykonane z miękkiego drewna.

Dno klatki można wyścielić papierem, ale kanarek lepiej czuje się, kiedy jest tam piasek.

To wrażliwy zwierzak, więc nie wolno narażać go na zbyt wysokie albo niskie temperatury. Najlepiej czuje się w temperaturze 15-18 stopni.

Dlatego lepiej nie stawiać klatki na parapecie. Ważne, by zapewnić mu jak najlepsze warunki, bo tylko wtedy zacznie śpiewać. Należy często zmieniać wodę, a klatka powinna być utrzymana w czystości.

Warto wiedzieć, że jeśli kanarek czuje się samotnie, to nie będzie śpiewał, dlatego większość hodowców decyduje się na parkę. Jeśli wolisz jednego ptaszka, to wystarczy zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i kilka razy dziennie do niego mówić.

Po zdobyciu jego zaufania będziemy mieć nie tylko przyjaciela, ale także wspaniałego śpiewaka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: