WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Kiedy zima 2016? - Może być mroźna i śnieżna [WIDEO]

Kiedy zima 2016? - Może być mroźna i śnieżna [WIDEO]

14.10.2016, godz. 13:47
Źródło: Super Express TV

Kiedy zima 2016? Coraz chłodniejsze dni, które zaczęły się wraz z rozpoczęciem jesieni, przypominają nam, że już wkrótce zacznie się zima. Jaka jest prognozy na zimę 2017/2017? Postanowiliśmy zapytać o to klimatologa z Uniwersytetu Warszawskiego. Zobaczcie, kiedy zima 2016 pojawi się w Polsce.

Kiedy zima 2016? Coraz chłodniejsza temperatura i deszczowe dni za każdym razem przypominają nam, że za oknem trwa jesień. Szczególnie odczuwalne jest to nad ranem, kiedy przed wyjściem do pracy czy do szkoły musimy ciepło się ubrać. Zimne dni przypominają nam również, że już niedługo rozpocznie się zima. Jaka będzie tegoroczna zima? Postanowiliśmy zapytać o to klimatologa z Uniwersytetu Warszawskiego. - Faktycznie możemy zobaczyć pewne tendencje, pewne trendy, że ten klimat nam się ociepla. Ociepla się powoli, co wcale nie oznacza, że skoro mieliśmy zeszłą zimę mieliśmy ciepłą, to ta będzie jeszcze cieplejsza. To nie jest zjawisko, które pojawiło się dopiero w ostatnich latach. Ciepłe zimy się już zdarzały. Co nie oznacza, że w tym roku zima będzie mroźna albo słoneczna - różnie może być - powiedziała w rozmowie SuperExpres.tv klimatolog Kinga Nelken.

Kiedy przyjdzie zima 2016? Zdaniem synoptyków śnieg może spaść na początku grudnia. Miejmy nadzieję, że w tym roku biały puch otoczy nasze domy także podczas Bożego Narodzenia.

Czytaj: Pogoda na weekend: czeka nas GWAŁTOWNA zmiana!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: