WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Kilka cennych zastosowań aspiryny: odpręża skórę, ale też pomoże w domowych porządkach

Kilka cennych zastosowań aspiryny: odpręża skórę, ale też pomoże w domowych porządkach

31.10.2016, godz. 13:30
Aspiryna
foto: Jupiterimages

Jednym z najbardziej znanych leków na grypę czy przeziębienie jest aspiryna. Zapewne większość z was ma zapas lekarstw na bazie kwasu acetylosalicylowego w swojej apteczce. Znany jest on ze swoich właściwości przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych. Ale ten popularny kwas może mieć jeszcze wiele innych praktycznych zastosowań. Sprawdź jakich!

Aspiryna stworzona jest na bazie kwasu acetylosalicylowego, który jest jednym z najbardziej skutecznych leków na wszelkie infekcje. Jednak ma ona szereg praktycznych zastosowań, o których nie miałaś pojęcia! Po pierwsze świetnie radzi sobie z przetłuszczającymi się włosami. Wystarczy wetrzeć roztwór z aspiryny, wody i kwasu jabłkowego w świeżo umyte włosy. Możesz także wrzucić tabletkę do kąpieli. Świetnie działa na skórę i ją odpręża. Jeśli na twojej biżuterii pojawił się osad, również zastosuj aspirynę. Rozpuść dwie tabletki w jednej szklance wody i włóż do niej na kilka minut swoje ozdoby. Kwas acetylosalicylowy działa antybakteryjnie, dlatego wykorzystaj ją do czyszczenia swojej toalety. Wrzuć do niej 2 tabletki leku i odczekaj 20 minut. Kiedy rury w kuchni lub łazience są niedrożne wlej do nich 3 musujące tabletki i zalej szklanką octu. Aspirynę możesz stosować także w przypadku osadu z przypalonego naczynia oraz plam potu z białej koszuli.

Zobacz: Kilka ciekawych zastosowań CYTRYNY, o których nigdy nie słyszałaś

Przeczytaj też: UWAŻAJ! Antyperspiranty i dezodoranty mogą powodować RAKA!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: