WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się KIM JEST BARTŁOMIEJ WAŚNIEWSKI? Czy OJCIEC MADZI miał coś wspólnego z SEKTĄ? Co wiadomo o SEKCIE LIKAN?

KIM JEST BARTŁOMIEJ WAŚNIEWSKI? Czy OJCIEC MADZI miał coś wspólnego z SEKTĄ? Co wiadomo o SEKCIE LIKAN?

18.02.2012, godz. 13:17
Ojciec Madzi, Bartłomiej Waśniewski
foto: SE/EAST NEWS

Kim naprawdę jest Bartłomiej Waśniewski? Na jednym z portali społecznościowych ojciec zmarłej Madzi z Sosnowca zamieścił swoje dość szokujące zdjęcie. Ubrany w garnitur Bartłomiej Waśniewski (23 l.) pozuje przy nagrobku na cmentarzu. Pod zdjęciem jest opis: "Likanie... - przy nas wampiry są niczym". Czym, a może kim są Likanie lub inaczej Lycanie? Likan lub Lycan to tajemnicza sekta, której członkowie są przekonani, że mogą stać się wilkołakami. Przemiana w wilkołaka może nastąpić kiedy złożą w ofierze dziecko i wypiją jego krew. Ojciec Madzi zaprzecza, że kiedykolwiek należał do jakiejś sekty.

Internet aż huczy od niepokojących pogłosek na temat ojca zmarłej Madzi z Sosnowca. Na jednym z portali społecznościowych Bartłomiej Waśniewski na swoim profilu zamieścił bardzo dziwne zdjęcie.

Na zdjęciu widać jak mężczyzna siedzi przy nagrobkach na cmentarzu i przerażającym wzrokiem patrzy w obiektym aparatu. Pod fotką jest opis: "Likanie - przy nas wampiry są niczym". Waśniewski w rozmowie z "Faktem" przyznał, że to tylko żarty, a on nigdy nie był członkiem żadnej sekty. Bartłomiej Waśniewski tłumaczył, że fascynują go śmierć, wampiry i wilkołaki.

Likanie - co to jest? Czy sekta Likan istnieje?

Likanie to sekta, której członkowie wierzą, że mogą zamienić się w wilkołaki. Wystarczy tylko złożyć ofiarą z człowieka, najlepiej z dziecka, a potem wypić jego krew. Przeobrażenie w wilkołaka następuje tuż po tym. Informacji o sekcie likan jest niewiele. Mit o istnieniu wilkołaków jest jednak znany już od czasów prehistorycznych.

Samo słowo wilkołactwo czyli likantropia pochodzi od greckiego słowa "likos" - wilk i "antropos" - człowiek. Jeden z mitów greckich opowiada o Likanie, który złożywszy w ofierze dziecko na ołtarzu Zeusa Lykajosa, został przez niego zamieniony w wilka. Platon, objaśniający znaczenie tej powieści, twierdzi, że przemianę spowodował fakt spożycia mięsa człowieka złożonego w ofierze.  Zeus bowiem zamieniał kanibali w wilki za kosztowanie ludzkiego ciała. Taki właśnie los spotkał króla Likaona, który składając w ofierze dziecko zasmakował jego krwi.

Likanie duży nacisk kładą na istnienie w każdym człowieku drugiej, uśpionej natury. Niestety nie wiadomo jakie praktyki satanistyczne są ich udziałem. Nie ma też absolutnej pewności, że taka sekta w ogóle istnieje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: