WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Kinga Rusin kłamie? Mamy oświadczenie firmy Aromeda

Kinga Rusin kłamie? Mamy oświadczenie firmy Aromeda

13.07.2016, godz. 16:00
kinga rusin, pat&rub, pat and rub
foto: AKPA

Kinga Rusin weszła na wojenną ścieżkę z firmą Aromeda, z którą współpracowała w związku ze swoją marką kosmetyczną Pat&Rub. Niedawno współpraca dobiegła końca i obecnie nie do końca wiadomo, co dalej z Pat&Rub. Z oświadczenia Kingi Rusin wynika, że to ona ma wszelkie prawa do receptur kosmetyków i produkty Pat&Rub wciąż będą sprzedawane w niezmienionym składzie. Firma Aromeda twierdzi co innego. Mamy oświadczenie!

O sprawie Kingi Rusin i firmy Aromeda pisaliśmy już tu: Koniec marki Pat&Rub?! Mamy oficjalne oświadczenie Kingi Rusin. Teraz pojawiły się nowe fakty, a mianowicie oświadczenie firmy Aromeda. Wynika z niego, że wszystkie zarzuty Kingi Rusin pod adresem firmy Aromeda są nieprawdziwe. Kinga Rusin twierdzi, że Aromeda jest wyłącznie firmą handlową, natomiast ona ma wszystkie prawa do znaku towarowego, a przede wszystkim receptur kosmetyków, o co toczy się teraz największa walka. - Nieprawdą jest, że używamy bezprawnie domeny patandrub.pl oraz profilu marki na FB. One zawsze należały do nas. Pani Kinga Rusin jest jedynie właścicielem znaku towarowego, natomiast cała produkcja, wejście w e-commerce i gro działań promocyjnych leżało po naszej stronie. Cały zespół Aromedy pracował na sukces tych produktów i dziś próbuje się nam te zasługi odebrać, nazywając nas jedynie "firmą handlową" - czytamy w oświadczeniu firmy. Kinga Rusin zapewnia, że marka Pat&Rub nie zniknie z rynku, a kosmetyki wciąż będą sprzedawana w niezmienionym składzie. Co innego twierdzi firma Aromada, która przesłała nam oficjalne oświadczenie. Oto ono:

1) Nieprawdą jest, że Pani Kinga Rusin-Lis jest twórcą receptur kosmetyków oznaczanych znakiem towarowym „Pat&Rub”. W rzeczywistości ani Pani Rusin-Lis, ani jakakolwiek należąca do niej firma, nie posiada, ani nigdy nie posiadała jakichkolwiek praw do receptur ww. kosmetyków. Receptury te zostały stworzone przez Panią Magdę Hajduk, właścicielkę Aromeda Sp. z o.o. oraz współpracujących z nią technologów i kosmetologów. Podmiotem wyłącznie uprawnionym do wykorzystywania ww. receptur na terenie Polski jest Aromeda Sp. z o.o.
2) Nieprawdą jest, że Aromeda Sp. z o.o. „nie wytwarza kosmetyków” oznaczanych znakiem towarowym „Pat&Rub”. Kosmetyki te były od 2007 roku produkowane wyłącznie przez Aromeda Sp. z o.o. Ani Pani Kinga Rusin-Lis, ani jakakolwiek należąca do niej firma nigdy nie była producentem tych kosmetyków.
3) Umowa o współpracy pomiędzy Aromeda Sp. z o.o. oraz Panią Kingą Rusin-Lis została wypowiedziana przez obie strony, przy czym Aromeda wypowiedziała tę umowę jako pierwsza. Skutkiem wygaśnięcia umowy będzie zaprzestanie korzystania przez Aromeda Sp. z o.o. ze znaku towarowego „Pat&Rub”, przy zachowaniu przez Aromedę pełni praw do kosmetyków oraz ich receptur. Jeśli zatem Pani Kinga Rusin-Lis będzie w przyszłości wprowadzała do obrotu kosmetyki pod nazwą „Pat&Rub”, nie będą to „te same” kosmetyki, które były dotychczas sprzedawane pod tym znakiem towarowym.
4) Aromeda Sp. z o.o. jest nadal uprawniona do korzystania ze znaku towarowego „Pat&Rub” dla celów wyprzedania posiadanych zapasów wyprodukowanych już kosmetyków. Nieprawdziwe są wszelkie twierdzenia Pani Kingi Rusin-Lis o „żerowaniu” na tym znaku.
5) Pani Kinga Rusin – Lis nie posiada żadnych praw do domeny internetowej www.patandrub.pl, ani do profili na portalach społecznościowych, prowadzonych dotychczas pod nazwą „Pat&Rub”. Profile te należą do Aromeda Sp. z o.o. i będą wykorzystywane dla celów wyprzedania posiadanych zapasów wyprodukowanych już kosmetyków.
6) Kwestie rozliczeń pomiędzy Panią Kingą Rusin-Lis a Aromeda Sp. z o.o. są przedmiotem toczącego się sporu. Spółka kwestionuje wysokość kwot żądanych przez Panią Kingę Rusin-Lis oraz podnosi fakt niewywiązywania się przez Panią Kingę Rusin-Lis ze zobowiązań wynikających z umowy.
Nie jest nam znany powód rozpowszechniania przez Panią Kingę Rusin-Lis całkowicie nieprawdziwych informacji na temat kosmetyków Pat&Rub oraz relacji pomiędzy nią a Aromeda Sp. z o.o. W naszej ocenie działania te stanowią nie tylko naruszenie chronionych praw spółki Aromeda, ale urągają również podstawowym normom przyzwoitości w biznesie. Dziwi nas, że Pani Rusin-Lis, będąca osobą publiczną, ucieka się do nierzetelności oraz fałszowania rzeczywistego obrazu sprawy. Spółka rozważa podjęcie kroków prawnych, mających na celu ochronę swoich dóbr osobistych.

Zobacz: 5 sposobów na demakijaż, gdy nie masz pod ręką odpowiednich kosmetyków!

Przeczytaj też: Witamina C - nie tylko dla zdrowia, ale i urody!

Źródło: Monika Tumińska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: