WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości dzieje się Malowanie płytek - sposób na tani remont

Malowanie płytek - sposób na tani remont

24.07.2017, godz. 00:00
Malowanie płytek - sposób na tani remont
foto: Materiały prasowe

Z czasem każde mieszkanie potrzebuje odrobiny świeżości. Jednak nie zawsze możesz pozwolić sobie na remont generalny swojego mieszkania. Istnieją jednak świetne sposoby, które sprawią, że wnętrze zyska nowy wygląd przy jednoczesnym poszanowaniu Twoich zasobów finansowych.

Jednym z rozwiązań jest użycie farby do płytek Hydropox. Takie rozwiązanie, choć łatwe, to zapewnia całkowitą zmianę wyglądu każdego pomieszczenia! Sprawdź sam, jakie to proste!

Przed rozpoczęciem prac warto zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia, takie jak wałek gąbkowy oraz cienki pędzelek, który posłuży do malowania fug. Samo przygotowanie podłoża do malowania jest bardzo proste. Wystarczy dokładnie oczyścić płytki z zabrudzeń oraz je odkamienić. W tym celu najlepiej użyć ogólnodostępnych środków czyszczących np. płyn do mycia naczyń oraz preparaty do usuwania kamienia. W przypadku tej czynności bardzo ważna jest dokładność - nawet drobne zanieczyszczenie sprawi, że farba nie uzyska odpowiedniej przyczepności, co może skutkować odspajaniem warstwy. Po wykonaniu opisywanego postępowania należy zostawić umyte miejsce, aby wyschło przed podejmowaniem kolejnych czynności.

Przed rozpoczęciem właściwej pracy niezbędne jest zabezpieczenie elementów, które nie mają zostać pomalowane. Doskonale nada się do tego papierowa taśma oraz folia malarska. W przypadku gdy dojdzie do zanieczyszczenia, farbę można zmyć za pomocą wody. Jeśli płytki są już suche, to pora przejść do kolejnego kroku.

W przypadku płytek na posadzkach oraz w miejscach, które mają częsty kontakt z wodą (np. prysznic), następnym krokiem będzie gruntowanie. W innych miejscach możemy przejść bezpośrednio do malowania. Płytki gruntujemy nakładając za pomocą wałka Grunt poprawiający przyczepność RO 3333. Grunt nakładamy w jednej warstwie, zwracając uwagę na dokładne pokrycie fug.

Przed samym malowaniem niezbędne jest dokładne wymieszanie farby. Farbę do płytek Hydropox nakładamy w dwóch warstwach. Pierwszą z nich możemy rozcieńczyć wodą według wskazówek na opakowaniu. Warto pamiętać, że wymieszany produkt ma określony czas stosowania, który wynosi około 90 minut.

Należy zdawać sobie sprawę, że odpowiednia technika malowania znacznie ułatwia uzyskanie najlepszych efektów. Technika ta opiera się na stopniowym malowaniu jedynie kilku rzędów fug, a następnie malowaniu płytek w wyznaczonym obrębie. Zachowanie wspomnianej reguły spowoduje, że wałek doskonale wyrówna wszelkie smugi, które mogą powstać przy nakładaniu farby na fugę za pomocą pędzla. Naniesienie farby na zbyt dużą ilości fug w jednym momencie sprawi, iż farba wyschnie zanim zdążymy rozprowadzić nierówności.

Po zakończeniu działania należy odkleić taśmę zabezpieczającą. Zaniechanie tej czynności sprawi, że brzegi farby nieestetycznie się poszarpią. Czynność ta powinna zostać wykonana po około 30 minutach od pomalowania całości. Po naniesieniu pierwszej warstwy należy odczekać 12 - 48 godzin przed nakładaniem kolejnej warstwy.

Po odczekaniu podanego czasu, należy powtórzyć czynności związane z zabezpieczeniem miejsca pracy oraz ponownie wymieszać farbę zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na opakowaniu. Drugiej warstwy nie trzeba rozcieńczać wodą. Farbę nakładamy taką samą techniką jak pierwszą warstwę.

Farba zyskuje odporność mechaniczną po 3 - 4 dniach od nałożenia drugiej warstwy, zaś chemiczną - po upływie tygodnia czasu. Oznacza to, iż przez 7 pierwszych dni nie należy myć pomalowanej powierzchni, ani używać jakichkolwiek detergentów.

Opisany powyżej proces pozwoli na odświeżenie wyglądu pomieszczeń w Twoim mieszkaniu. Radość z własnoręcznie wykonanego remontu gwarantowana!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: