WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Masz znamię na skórze, które cię niepokoi? Zmieniło swój rozmiar, ma dziwny kształt i kolor? Może nawet jest niegojącą się raną?

Masz znamię na skórze, które cię niepokoi? Zmieniło swój rozmiar, ma dziwny kształt i kolor? Może nawet jest niegojącą się raną?

04.11.2016, godz. 14:56
Czerniak, rak skóry,
foto: SHUTTERSTOCK

Nie czekaj, pokaż to specjaliście, który oceni je w prostym bezbolesnym badaniu dermoskopem! Badania są bezpłatne, nie potrzeba na nie skierowania. Mogą przyczynić się do wczesnego wykrycia groźnych nowotworów. Zapraszamy do Kliniki Dermatologii WIM 7 listopada w godz. 10:00 – 17:00.

Na miejscu dowiesz się jak ważne jest kontrolowanie znamion, w jaki sposób przeprowadzać samobadanie. W przypadku zdiagnozowania jakichkolwiek zmian nowotworowych, specjaliści z kliniki udzielać będą informacji mających pomóc w dalszej diagnostyce i podjęciu leczenia.

Nowotwory skóry są nowotworami diagnozowanymi bardzo często. Do najczęściej spotykanych należą rak podstawnokomórkowy i czerniak. Odpowiednio wcześnie rozpoznane dają szansę na całkowite wyleczenie.

Większość zmian nowotworowych usuwa się chirurgicznie. Każda forma opóźnienia wycięcia niepokojących zmian na skórze to zagrożenie rozprzestrzenieniem się choroby i przejścia do miejscowo zaawansowanej postaci miejscowo i/lub przerzutów. Podstawowym czynnikiem wpływającym na zwiększoną zachorowalność na nowotwory skóry jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, w tym oparzenia słoneczne przebyte w ciągu życia.

Akcja w WIM prowadzona jest w ramach kampanii edukacyjnej „Rak skóry - krzyk skóry" organizowanej przez Polską Unię Onkologii we wsparciu firmy ROCHE Polska.

Zapraszamy: Klinika Dermatologii WIM (ul. Szaserów 128, Warszawa), 7 listopada w godz. 10:00 – 17:00.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: