WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Matura 2017 język polski. Znamy pierwsze przecieki! Jakie lektury się pojawią?

Matura 2017 język polski. Znamy pierwsze przecieki! Jakie lektury się pojawią?

04.05.2017, godz. 08:35
Matura 2017 niemiecki
MATURA 2017 język niemiecki, matura 2017 niemiecki, matura 2017 niemiecki arkusze, matura 2017 niemiecki odpowiedzi, poziom rozszerzony foto: Archiwum

Matura 2017 język polski. Już 4 maja uczniowie napiszą test z języka polskiego. Jakie lektury pojawią się w tym roku w arkuszach i jakie zadania będą musieli rozwiązać maturzyści podczas matury 2017? W sieci jest mnóstwo przecieków, ale czy faktycznie sprawdzą się one podczas egzaminów? O wszystkim przekonamy się już 4 maja, kiedy uczniowie napiszą egzamin.

Matury 2017 język polski. Już 4 maja uczniowie napiszą maturę 2017 z języka polskiego. Co w tym roku może znaleźć się w arkuszach? Jakie zadania mogą się pojawić? Z pewnością uczniowie będą przeanalizować tekst i rozwiązać otwarte zadania związane z czytaniem ze zrozumieniem. Jak co roku, w arkuszach zapewne znajdą się również zadania związane z napisaniem rozprawki na podstawie fragmentów lektur bądź wiersza. W tamtym roku maturzyści musieli wykazać się znajomością "Lalki" Bolesława Prusa oraz "Dziadów" Adama Mickiewicza. Szczegóły tutaj: Matura 2016. TEMATY wypracowań z POLSKIEGO. Co było na maturze z języka polskiego?

Według maturzystów w tym roku na egzaminie z języka polskiego mogą pojawić się takie lektury jak "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, "Kordian" Juliusza Słowackiego bądź wiersz Cypriana Kamila Norwida. Jak będzie faktycznie, przekonamy się już 4 maja. Pamiętajcie, że na SE.pl znajdziecie relację na żywo z matury 2017. Powodzenia!

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: