WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Matura próbna 2016 z Operonem. Co zabrać ze sobą na egzamin z matematyki? [PORADNIK]

Matura próbna 2016 z Operonem. Co zabrać ze sobą na egzamin z matematyki? [PORADNIK]

23.11.2016, godz. 07:19
Matura 2017 niemiecki
MATURA 2017 język niemiecki, matura 2017 niemiecki, matura 2017 niemiecki arkusze, matura 2017 niemiecki odpowiedzi, poziom rozszerzony foto: Archiwum

Co jest niezbędne na egzaminie z matematyki? Sprawdź, co przyda ci się najbardziej, a jakie przyrządy możesz sobie odpuścić. Co możesz zabrać na egzamin maturalny z matematyki, a czego nie możesz wnieść na salę egzaminacyjną? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tekście poniżej.

Co trzeba zrobić, aby zdać maturę? Aby zdać maturę z matematyki należy uzyskać 30 procent punktów. Choć wydaje się to niewiele, każdego roku część maturzystów oblewa... właśnie matematykę. Matura z matematyki jest obowiązkowa, dlatego każdy (kto nawet jej nie lubi) musi podejść do tego egzaminu. Na tej stronie publikujemy informację, co należy przynieść na egzamin z matematyki? Podajemy informacje dotyczące niezbędnych przyrządów:

1. Dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość ucznia. Bez niego komisja nie ma prawa wpuścić ucznia do sali, w któej odbywa się egzamin.

2. Zegarek, oczywiście nieobowiązkowy, bo w sali, w której pisze się egzamin, zegar musi być. Uczniowie mogą mieć ze sobą zegarek, jednak nie powinien pełnić innych funkcji, poza odmierzaniem czasu.

3. Kalkulator prosty. Narzędzie to ma pozwalać na dodawanie, mnożenie, dzielenie i obliczanie pierwiastków. Nie może posiadać funkcji, które rysują wykresy, analizują dane statystyczne i rozwiązują równania.

4. Cyrkiel i linijka. To, co narysowałeś cyrklem, koniecznie popraw długopisem!

5. Długopis czarny.

6. Wzory. Lista wzorów, które może posiadać przy sobie uczeń jest szeroko dostępna. Egzaminatorzy najczęściej dają ją tuż przed egzaminem.

Zobacz też: Próbna matura z Operonem 2016/2017 matematyka PRZECIEKI

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: