WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Opublikowano listę etycznych i nieetycznych marek. Sprawdź, gdzie znajdują się twoje ulubione!

Opublikowano listę etycznych i nieetycznych marek. Sprawdź, gdzie znajdują się twoje ulubione!

28.11.2016, godz. 10:00
Sklep, handel
foto: SE/EAST NEWS

Czy wiedzieliście, że wśród znanych nam marek odzieżowych znajdują się marki nieetyczne i etyczne? Międzynarodowa organizacja zajmująca się zwalczaniem problemem głodu opublikowała listę marek, które jej zdaniem nie spełniają wymaganych standardów zatrudnienia swoich pracowników. Sprawdź, które zostały w tym zestawieniu ujęte.

Oxfam zajmujący się zwalczaniem problemem głodu panującym na świecie i pomaganiem krajom trzeciego świata opublikował listę etycznych i nieetycznych jego zdaniem marek. O co chodzi? Ta międzynarodowa organizacja przygląda się poczynaniom znanych firm. Sprawdza jak traktowani są pracownicy danej firmy, jakie zapewnia ona warunki pracy, czy ubrania, które szyje są ekologiczna oraz jaki jest wpływ produkcji na środowisko. Oxfam nakładania firmy odzieżowe do ujawniania miejsc, w których szyją ubrania. Niestety niewiele marek zdobyło się na ten krok. Prawdopodobnie ich szwalnie znajdują się w krajach, gdzie dochodzi do nadużyć wobec pracowników. Wśród nieetycznych marek znalazły się: Top Shop, Zara, Dangerfield czy Asos. Na liście etycznych marek znalazły się z kolei: H&M, GAP, Cotton On, Jeans West, Review, DesingWorks.

Zobacz: CZARNY PIĄTEK już dziś! LISTA SKLEPÓW, w których kupisz tanie ubrania, dodatki czy kosmetyki!

Przeczytaj też: Tak będzie wyglądać bielizna przyszłości? Zobacz propozycje polskiej marki Undress Code

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: