WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Pielęgnacja włosów: czego NIE ROBIĆ, żeby mieć ładne włosy

Pielęgnacja włosów: czego NIE ROBIĆ, żeby mieć ładne włosy

27.07.2011, godz. 19:00
włosy, pielęgnacja włosów
foto: EAST NEWS

Piękne włosy to lśniące i przede wszystkim zdrowe włosy. Nie powinnyśmy obciążać ich zbędnymi odżywkami i szamponami. Czasem popełniamy błędy, które niszczą nasze włosy. Czego lepiej unikać, żeby były ładne? Oto kilka podpowiedzi.

Codzienne mycie

Włosy powinnyśmy tak naprawdę myć dwa lub trzy razy w tygodniu. Maksimum to mycie ich co drugi dzień. Eksperci mówią, że włosy wyglądają najlepiej, gdy naturalne składniki dotrą od nasady włosa aż do końcówki. Gdy będziemy je myć codziennie nigdy do tego nie dopuścimy.

Szczotkowanie mokrych włosów

Po umyciu włosów często jeszcze mokre rozczesujemy szczotką. To powoduje, że łamią się i rwą. Powinno się używać grzebienia z rzadkimi ząbkami i czesać końcówki włosów partiami trzymając je drugą ręką u nasady.

Wiązanie w kucyk

Jeśli codziennie nosimy kucyk to starajmy się wiązać włosy w inny sposób, tak, aby nie zaginać ich zawsze w tym samym miejscu. To powoduje, że stają się bardziej łamliwe i przecierają się w miejscu stałego wiązania.

Suszenie włosów suszarką

O tym wie każda kobieta. Suszenie gorącym powietrzem to najgorsze co może spotkać nasze włosy. Szybciej się łamią, kruszą i są suche.

Używanie lakierów do włosów

Lakiery, które mają utrzymywać naszą fryzurę niszczą włosy, ponieważ zatrzymują wilgoć. Włosy przez cały dzień są suche.

Zaniedbana skóra głowy

Powinno się pamiętać o tym, że masowanie skóry głowy pobudza krążenie krwi na głowie i jednocześnie pobudza cebulki włosów. Wtedy szybciej rosną.

Szybkie odżywianie

Często po zastosowaniu odżywki spłukujemy ją z włosów po paru sekundach. To błąd. Powinnyśmy nałozyć odżywke od nasady po same końce i wczesać ją grzebieniem we włosy. Dopiero po tym zabiegu spłukać, czyli po ok. 4 minutach. Na pewno zauważymy różnicę.

autor: oprac. Emilia Wiśniewska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: