WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Planetarium Zeiss’a w Bochum

Planetarium Zeiss’a w Bochum

07.11.2016, godz. 00:00
Planetarium Zeiss’a w Bochum
foto:

Co bardziej zasługuje na przymiotnik „Zeiss'a", światowej sławy producenta wyśmienitych urządzeń optycznych, w tym lunet i teleskopów niż planetarium? A to w Bochum należy do najnowocześniejszych na świecie.

Podczas interaktywnych pokazów, mali i duzi astronomowie uczą się tu historii naszej planety, układu słonecznego i wszechświata. Dzięki najnowszej cyfrowej technologii, mogą obserwować kosmos, dalekie galaktyki, dowiedzieć się prawie wszystkiego o gwiazdach i ich konstelacjach, czarnych dziurach, miliardach słońc, Wielkim Wybuchu i obcych w kosmosie.

Tutaj można również wziąć udział w kursie astrologicznym i dowiedzieć się jak obserwować niebo. W planetarium odbywają się także koncerty. Dla dzieci przygotowane są specjalne programy np. „Przygoda: planety" lub muzyczny show „Smok Tabaluga i oznaki czasu" (Tabaluga und die Zeichen der Zeit). Organizowane są wystawy o tematyce kosmicznej. Najważniejsza jest jednak obserwacja rozgwieżdżonego nieba, wyjątkowo ładnego nad Bochum, szczególnie w Boże Narodzenie.

Zeiss Planetarium Bochum:
Castroper Str. 67
Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek od 9:00 do 15:30 + 30 minut przed wydarzeniem
www.planetarium-bochum.de

Dojazd: najlepiej tanimi liniami na lotnisko w Dortmundzie. Bezpośrednie przeloty z Katowic, Krakowa, Wrocławia i Gdańska (www.dortmund-airport.de)
Więcej informacji o atrakcjach turystycznych Zagłębia Ruhry: www.ruhr-tourismus.de oraz całych Niemiec: www.germany.travel

 

.............

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: