WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Problemom trawiennym głośne NIE!

Problemom trawiennym głośne NIE!

28.07.2017, godz. 00:00
Problemom trawiennym głośne NIE!
foto: Materiały prasowe

Rozmowa z prof. dr hab. med. Barbarą Skrzydło-Radomańską, gastroenterologiem, Klinika Gastroenterologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, autorką licznych publikacji naukowych

1. Pani Profesor, jakie są najczęstsze przyczyny problemów trawiennych i jakie są ich objawy?

Warto zacząć od tego, że często kłopoty z trawieniem tłuszczów wynikają z problemów dróg żółciowych. Może dojść do zachwiania procesu produkcji czy transportu żółci lub zaburzeń kurczliwości pęcherzyka żółciowego czy zwieracza Oddiego, które warunkują przedostanie się do dwunastnicy potrzebnej w danym momencie ilości żółci. W efekcie organizm nie trawi prawidłowo tłuszczów. Pojawiają się objawy takie jak ucisk, uczucie pełności, ból w nadbrzuszu, wzdęcia czy odbijanie.

2. Jak w takim wypadku zapobiegać tym dolegliwościom/objawom?

Jedzenie jest nieodłącznym elementem naszego życia. Niestety bardzo często zapominamy jak ważną rolę odgrywa w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Tłuste i niezdrowe posiłki dostarczają co prawda energii, która pozwala mierzyć się z codziennymi wyzwaniami. Niestety bardzo często są one również źródłem przykrych objawów niestrawności. Żeby zapobiec im wystarczy zapamiętać i przede wszystkim wdrożyć kilka prostych zasad. Przyjmować 5-6 posiłków dziennie, najlepiej w równych odstępach czasowych. Unikać przejadania się i pamiętać o rozdrabnianiu jedzenia na jak najmniejsze kęsy. Zgodnie z teorią każdy kęs powinien być przerzuty 20-30 razy. Jeśli jednak z jakiegoś powodu dojdzie do przejedzenia i pojawią się nieprzyjemne objawy, z pomocą może przyjść hymekromon – substancja, która wspiera pracę układu trawiennego poprzez zwiększone uwalnianie potrzebnej żółci.

3. Czy sami, bez pomocy lekarza, możemy walczyć z problemami trawiennymi?

Owszem, możemy podejmować prewencyjne czy przynoszące ulgę działania lecznicze za pomocą środków dostępnych bez recepty. W przypadku, gdy spodziewamy się przyjęcia wysokokalorycznego posiłku bogatego w tłuszcz, optymalnym rozwiązaniem jest przed konsumpcją zażyć preparat zawierający substancję czynną hymekromon. To substancja bezpieczna i sprawdzona, która została dobrze przebadana i efekty jej działania możemy obserwować od lat. Badania kliniczne wykazały jej skuteczność i dobrą tolerancję u blisko 90% badanych pacjentów oraz redukcję intensywności bólów brzucha związanych z błędami w przyjmowaniu posiłków u ponad 70% pacjentów. Tak jak wspomniałam na polskim rynku hymekromon w postaci leku dostępny jest bez recepty. Wystarczy zapytać w aptece. W odróżnieniu od suplementów diety czy ziołowych produktów leczniczych tradycyjnego stosowania, posiada dokumentację kliniczną potrzebną do rejestracji substancji czynnej jako produkt leczniczy. Jest lekiem nie tylko skutecznym, ale i bezpiecznym. Nie odnotowano przypadków spadku ciśnienia tętniczego po jego zastosowaniu i pomimo, że posiada działanie rozkurczowe - nie wpływa negatywnie na serce i naczynia krwionośne.

4. Czym dokładnie jest hymekromon?

Hymekromon to unikalna substancja działająca wielokierunkowo przy problemach trawiennych. Cechuje się rzadkim połączeniem trzech efektów jednocześnie. Jako jedyna poza działaniem żółciopędnym i żółciotwórczym działa również rozkurczowo, a co ważne jest to działanie selektywne tylko w drogach żółciowych, czyli tam gdzie jest to kluczowe do trawienia tłuszczów. Dzięki temu hymekromon ułatwia trawienie tłuszczów i uwalnia od objawów przejedzenia, a przy tym jest bezpieczny dla organizmu. Wielokierunkowe działanie hymekromonu (zółciotwórcze, żółciopędne i rozkurczowe) z pewnością sprawi, że tłuste posiłki nie będą już problemem.

5. Jakie osoby mogą stosować preparat bazujący na substancji czynnej hymekromon?

Tak naprawdę wszyscy, którzy lubią dobrze zjeść, ale jednocześnie jedzą niedbale, tłusto, często w pośpiechu, popijając jedzenie zimnymi napojami. W efekcie odczuwają objawy dyspeptyczne takie jak uczucie pełności, ból w nadbrzuszu, odbijanie czy wzdęcia. Dodatkowo korzyści z jego stosowania odnoszą osoby z niepowikłaną kamicą żółciową czy usuniętym pęcherzykiem żółciowym.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: