WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Próbna matura 2016 z Operonem. Język polski. Jakie lektury powtórzyć?

Próbna matura 2016 z Operonem. Język polski. Jakie lektury powtórzyć?

21.11.2016, godz. 12:46
Biblioteka, książki
foto: Super Express

Matura próbna 2016 z języka polskiego odbędzie się już jutro, 22 listopada. Egzamin wystartuje o godzinie 9. i podzielony będzie na dwie części: podstawową i rozszerzoną. To ostatnia chwila, aby się przygotować do matury próbnej z języka polskiego. Sprawdź, jakie lektury mogą się na niej pojawić.

Matura próbna z języka polskiego 2016 Operon. Ten rok szkolny jest szczególnie ważny dla uczniów trzecich klas liceum. Już w maju napiszą oni maturę, której wyniki będą decydować o ich dalszej edukacji. Jednak tradycyjnie przed tym ważnym majowym egzaminem odbędzie się jeszcze matura próbna, której wyniki pozwolą licealistom ocenić poziom swojej wiedzy i popracować nad zaległościami. Matura próbna z języka polskiego Operon odbędzie się we wtorek, 22 listopada. O godzinie 9.00 licealiści przystąpią do egzaminu na poziomie podstawowym, zaś o 14.00 napiszą tę na rozszerzonym.

Przed maturą próbną z języka polskiego warto powtórzyć sobie lektury, które pojawiały się na maturach w poprzednich latach. W ciągu ostatnich lat, maturzyści już dwukrotnie musieli napisać wypracowanie na podstawie tych lektur: "Potop" Henryka Sienkiewicza, "Dziady cz. III" Adama Mickiewicza, "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Chłopi" Władysława Reymonta, "Lalka" Bolesława Prusa czy "Granica" Zofii Nałkowskiej.

Zobacz: Przecieki z matury 2017? Internauta miażdży YouTuberkę za reklamę

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: