WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Produkty spożywcze, przez które masz zmarszczki!

Produkty spożywcze, przez które masz zmarszczki!

21.03.2017, godz. 09:00
kobieta, dieta, ciastko,
foto: EAST NEWS

Cukier, kofeina, gluten czy soda to produkty, które przyspieszają proces starzenia się naszej skóry. W efekcie możemy zauważyć na niej coraz więcej zmarszczek. Możesz ich uniknąć eliminując lub ograniczając ich spożycie.

Stan naszej skóry zależy nie tylko od uwarunkowań genetycznych, ale przede wszystkim od stylu życia, jaki prowadzimy. Niezdrowa dieta i nieregularny tryb życia to główne przyczyny szybszego starzenia się skóry. Jakich produktów najlepiej unikać, aby zmarszczki nie pojawiły się zbyt wcześnie? 1. Kawy - wpływa niekorzystnie na kolagen, który odpowiada za jędrność i sprężystość skóry. 2. Smażonego jedzenia - podczas podgrzewania do bardzo wysokich temperatur uwalniane są wolne rodniki, które uszkadzają komórki znajdujące się w skórze. 3. Glutenu - przez uczulenie na gluten możesz nie dostarczać niezbędnych witamin i minerałów swojej skórze. 4. Sody - zawiera bardzo dużo fosforanów, a ich wysokie stężenie w organizmie przyczynia się przedwczesnego starzenia. 5. Cukru - jego nadmiar przyczynia się do powstawania bolących stanów zapalnych, przebarwień, zmarszczek i cellulitu.

Zobacz: Tak zmieniał się ideał kobiecej figury! [WIDEO]

Przeczytaj też: Ta dziewczyna ma wielkie znamię z włosami na twarzy i zupełnie się go nie wstydzi. Uważa, że to jej atut!

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: