WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Przerysowane efekty zabiegów gwiazd. Czy to zawsze musi się tak kończyć?

Przerysowane efekty zabiegów gwiazd. Czy to zawsze musi się tak kończyć?

26.10.2016, godz. 18:30
usta, powiększenie ust, uroda, kobieta, medycyna estetyczna
foto: mat.pras. Agencja Royal Brand PR

Wielkie usta, przypominające pontony, naciągnięta twarz pozbawiona mimiki czy całkowita zmiana rysów twarzy - wszyscy dobrze wiemy, że tak często kończą się zabiegi medycyny estetycznej. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia gwiazd, by skutecznie zniechęcić się do poprawiania urody. Ale czy zawsze musi być taki finał?

Moda na poddawanie się różnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej nie mija. Stosowanie kwasu hialuronowego czy botoksu jest szczególnie popularne wśród gwiazd show-biznesu. Wszyscy przecież znamy efekty takich zabiegów - usta niczym pontony czy naciągnięte twarze pozbawione mimiki. Czy zabiegi medycyny estetycznej zawsze muszą się tak kończyć? Dr Edyta Pankowska-Pryt z Labella Medycyna Estetyczna w Łodzi wyjaśnia, że nie. Przerysowany efekt zabiegów to zawsze brak umiaru. - Większość osób, które przychodzą do gabinetu z zamiarem powiększenia lub odżywienia ust już na wstępie zaznacza, że pragnie bardzo naturalnego efektu. Dlatego problem z reguły pojawia się później, gdy zabieg przynosi oczekiwane rezultaty, usta wyglądają atrakcyjnie i zdrowo. Wówczas u niektórych osób pojawia się myśl, że po kolejnej strzykawce będą wyglądać się jeszcze ładniej, a to niestety nie zawsze dobry kierunek myślenia - powiedziała dr Edyta Pankowska-Pryt. - Ta sama zasada sprawdza się również w odniesieniu do likwidowania zmarszczek – gdy pacjent lub pacjentka tak bardzo skupia się na tym, aby pozbyć się wszystkich zmarszczek, że nie dostrzega, że przy okazji zmieniają mu się również rysy twarzy. Tymczasem zmarszczki też mogą być ładne! A rolą lekarza jest nakierowanie pacjenta na takie pozytywne myślenie o sobie i swojej urodzie. Medycyna estetyczna dostarcza naprawdę świetnych rozwiązań w dziedzinie rewitalizacji skóry, niwelowania mankamentów urody czy podnoszenia samooceny, jednak gdy pacjent będzie miał od lekarza zielone światło na każdą zmianę, jeszcze długo będziemy oglądać w telewizji gwiazdy po zbyt obfitej serii zabiegów - dodała.

Aby uniknąć przerysowanego efektu po zabiegach należy przede wszystkim zachować umiar i wybrać się do doświadczonego lekarza. Jeśli jednak dojdzie do niepożądanego efektu, ratunkiem jest czas, ale nie tylko. - Kwas hialuronowy po pewnym czasie wchłania się w tkankę, dlatego jeśli zmiana nie jest rażąca, można chwilowy etap przerysowanego efektu przeczekać. Gdy natomiast chcemy jak najszybciej odzyskać dawny wygląd, istnieje możliwość użycia hialuronidazy, która rozpuści wstrzyknięty kwas, nie pomijając jednak kwasu własnego. Trzeba o tym pamiętać, decydując się na taki zabieg - powiedziała dr Edyta Pankowska-Pryt.

Zobacz: Naturalne sposoby na POWIĘKSZENIE PIERSI

Przeczytaj też: Jak NATURALNIE powiększyć usta? Oto sposoby!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: