WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Super Dom. Remontujemy mieszkanie

Super Dom. Remontujemy mieszkanie

30.03.2017, godz. 14:18
Remontujemy mieszkanie
Remontujemy mieszkanie foto: shutterstock

Wiosna to najlepszy czas na remont. Niezależnie od tego, czy zamierzamy przeprowadzić generalny remont, czy też chcemy jedynie odświeżyć pomieszczenia, prace wymagają dokładnego planu. Pamiętajmy, że ważna jest kolejność prac – najpierw kładziemy glazurę, potem malujemy, a na końcu układamy panele. Część rzeczy możemy zrobić sami, do innych zatrudnijmy fachowców.

Modna łazienka

Remont łazienki i toalety wiąże się z wymianą glazury i terakoty. Pamiętajmy, że płytki ceramiczne powinny być wodoodporne, nienasiąkliwe i łatwe do utrzymania w czystości. W łazienkach modne jest to, co naturalne, a wiec drewniana (odpowiednio zaimpregnowana) podłoga lub płytki imitujące drewno, drewniane meble. Wśród kolorów najbardziej popularne są odcienie beżu, szarości, grafitu i zieleni. Płytki muszą być duże co najmniej 45 × 90, ale są także 40 ×120 czy 120 × 60 i większe. Modne są ozdoby w kolorze złota, miedzi i platyny oraz listwy szklane i metalowe. Jeśli wymieniamy podłogę, najbardziej trendy jest drewniana lub kamienna. Tego typu podłoga jest trwała i piękna, ale też bardzo kosztowna. Możemy więc zdecydować się na proste w ułożeniu estetyczne panele.

Z góry w dół

Jeśli zamierzamy sami pomalować mieszkanie, zabezpieczmy folią i tekturą podłogę oraz meble. Płachtę przymocujmy do listew cokołowych specjalną taśmą malarską. Aby farba się nie rozpryskiwała, musi mieć odpowiednią gęstość. Nie powinna spływać z wałka, a z wyciągniętego z niej pędzla ławkowca musi ściekać ciągłym strumieniem jednakowej grubości. Pędzel zanurzajmy nie głębiej niż do połowy włosia. Gdy korzystamy z wałka do malowania, do usuwania nadmiaru farby przyda się specjalna tacka malarska lub kratka.

Ścianę najpierw zmywamy wodą z szarym mydłem. Farbę nakładamy płynnymi ruchami. Sufit malujemy w kierunku okna, ściany z góry na dół. Nadmiar farby rozcieramy na powierzchni ściany w kierunku przeciwnym, ale ostatnie ruchy wałkiem lub pędzlem powinny być znów takie, jak na początku: do okna, z góry w dół. Nie malujmy najpierw całej górnej części ściany, a dopiero potem dolnej, gdyż pozostaną ślady w miejscu łączenia. Farbę nakłada się na całą wysokość ściany, pasmami o szerokości około jednego metra.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: