WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się To się stanie z twoją skórą, jeśli nie będziesz zmywać makijażu!

To się stanie z twoją skórą, jeśli nie będziesz zmywać makijażu!

10.10.2016, godz. 09:00
waciki, makijaż, demakijaż, uroda, kobieta
foto: EAST NEWS

Demakijaż jest bardzo ważnym elementem dnia każdej kobiety. Usuwając wszelkie kosmetyki ze swojej twarzy przed położeniem się do łóżka, unikniesz przesuszania się skóry, szybkiego starzenia się skóry, a także nieestetycznych wyprysków.

Demakijaż jest podstawą! Musisz to zapamiętać. Chodząc spać w makijażu, który miałaś na twarzy cały dzień niszczysz swoją cerę. Bo to właśnie podczas snu nasz organizm regeneruje się. Warto też czasami dać swojej skórze "pooddychać". Oto kilka konsekwencji braku demakijażu przed położeniem się do łóżka:

- skóra nie ma możliwości naturalnej regeneracji, czyli zastąpienie martwego naskórka jest utrudnione. Martwy naskórek gromadzi się, a skóra staje się przesuszona,

- skóra, która nie ma możliwości się regenerować, jest bardziej narażona na działanie wolnych rodników i w efekcie szybciej starzeje się i pojawiają się pierwsze zmarszczki,

- brak demakijażu może powodować również pękanie naczynek oraz powstawanie wyprysków. A to bliska droga do trądziku różowatego.

Zobacz: Promocja w Rossmann -49 proc. na eyelinery i kredki do oczu. Jak zrobić nimi makijaż kocie oko?

Przeczytaj też: Beyonce w kiczowatej stylizacji za 20 tysięcy złotych!

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: