WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się W czerwcu czas na ogród

W czerwcu czas na ogród

05.06.2017, godz. 00:00
Skorzystaj z promocji PROLINE i TRYTON
foto: Materiały prasowe

Skorzystaj z promocji PROLINE i TRYTON

Ogród to wizytówka posesji. Powinien być zadbany i przede wszystkim cieszyć oko. Przełom wiosny i lata to najlepszy czas na dopieszczenie rabatek, uformowanie żywopłotów, zlikwidowanie niechcianych odrostów w drzewach liściastych, czy też zadbanie o soczysto zielone piękne trawniki. Jeśli twój ogród wymaga renowacji lub chcesz aktywnie spędzić czas, zajmij się tym. Będziesz potrzebował dobrych narzędzi. Właśnie trwa ogólnopolska, wiosenna akcja promocyjna, która pozwoli kupić najciekawsze produkty w niższych cenach. Zobacz nasze propozycje

Sekatory, nożyce, łopaty, grabki, siekiery, akcesoria do podlewania oraz pilarki i kosiarki - to narzędzia, których posiadanie okraszone odrobiną dobrej chęci pozwoli cieszyć się wyjątkowo piękną zielenią w ogrodzie.

Pięknie utrzymane krzewy i miło spędzony czas? To możliwe. Wystarczy dobrze skomponowany zestaw narzędzi do pielęgnacji ogrodu. Warto sięgnąć po produkty, zaprojektowane w oparciu o nowe linie wzornicze i wykonane z materiałów gwarantujących trwałość. Takie są nowe nożyce teleskopowe PROLINE linii premium. Duża precyzja wykonania, zastosowane udogodnienia sprawiają, że narzędzia te mogą z powodzeniem zastąpić droższe propozycje oferowane przez światowych potentatów specjalizujących się w produkcji narzędzi do cięcia i rąbania.

Ramiona nożyc PROLINE linii premium wykonane są odpornego na korozję i jednocześnie bardzo lekkiego aluminium. Wyposażone je w bezstopniowy system regulacji długości z intuicyjną blokadą. Dzięki temu formowanie wyższych krzewów, czy też podcinanie wyższej położonych gałązek nie wymaga stosowania drabiny. Po maksymalnym rozłożeniu ramion nożyc (przy założeniu, że wzrost operatora to 170 cm) - bez trudności możemy ciąć gałązki na wysokości dwóch i pół metra. Komfort pracy zwiększają także wygodne, miłe w dotyku, antypoślizgowe rękojeści, które znacznie minimalizują możliwość powstania odcisków w czasie długotrwałej pracy.

Równie interesująco jak budowa ramion prezentują się części narzędzi odpowiedzialne za wykonywanie cięć. W nożycach do żywopłotu (model 40037) ostrze ma długość 21 cm co sprawia, że formowanie żywopłotów i krzewów jest precyzyjne. Samo zaś ostrze wykonane jest z trudnościeralnej stali manganowej. Warto wspomnieć, że z materiału o takich właściwościach wykonywane są np. kosze koparek, gąsienice ciągników czy rozjazdy kolejowe.

Natomiast w nożycach do gałęzi (model 40034) dużym udogodnieniem jest wspomagający mechanizm dźwigniowy. Pozwala on na cięcie gałęzi o różnych średnicach i cofanie ruchomego ostrza z każdej pozycji. Minimalizuje też siłę potrzebną do wykonania cięcia.

Więcej opisów narzędzi i elektronarzędzi do pielęgnacji ogrodu prezentujemy w tegorocznym katalogu ogrodowym "Ogród Marzeń". Można zapoznać się z nim on-line

 


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: