WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Smalec, który leczy. Niesamowity gęsi tłuszcz

Smalec, który leczy. Niesamowity gęsi tłuszcz

29.10.2010, godz. 02:00
Smalec, który leczy
foto: Brak agencji

W medycynie ludowej od dawna uważany był za świetny lek, zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Gęsi smalec, wytapiany wraz z jabłkami i majerankiem, miał dodawać energii, także tej seksualnej, poprawiać samopoczucie. Zewnętrznie stosowano go w formie okładów przy bólach reumatycznych i stawowych, stanach zapalnych, niektórych ranach. Choć jest kaloryczny, jak zresztą każdy tłuszcz zwierzęcy, to istotnie wykazuje wiele zdrowotnych właściwości.

Głównie jest to zasługa zawartych w nim nienasyconych kwasów tłuszczowych, m.in. kwasu oleinowego, tego samego, który zawarty jest w oliwie z oliwek. Poza tym można go podgrzewać nawet do temp. ok. 200 st. C i nie traci swoich właściwości.

Oto kilka przepisów na leki z gęsiego smalcu: Na dolegliwości dróg oddechowych

Łyżeczkę smalcu gęsiego i łyżeczkę miodu rozpuść w połowie szklanki gorącego mleka. Pij 1-3 razy dziennie, zwłaszcza przed snem.Przy takich dolegliwościach można też wcierać czysty smalec (bez dodatków) przed snem w piersi i plecy. Da to efekt rozgrzewający.

Na regenerację kręgosłupa

Zmieszaj smalec gęsi z olejkiem rycynowym (na słoiczek smalcu ok. 30 ml olejku). Tą miksturą naciera się kręgosłup 1-3 razy w tygodniu. Nacieranie powinno być w miarę upływu czasu coraz mocniejsze i dłuższe. Po miesiącu powinno trwać nie krócej niż 10-15 min.

Na regenerację stawów

Przyrządź miksturę jak wyżej. Co wieczór nacieraj bolące stawy przynajmniej przez 5 min tak. Ulga następuje po miesiącu kuracji, ale terapię dobrze stosować jeszcze przez miesiąc.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: