WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Super Dom i Mieszkanie. Czas na remont

Super Dom i Mieszkanie. Czas na remont

30.03.2017, godz. 15:31
Czas na remont
Czas na remont foto: shutterstock

Jeśli nasz dom lub mieszkanie wymaga remontu, to teraz jest najlepszy moment. Doskonale widać wszystkie uszkodzenia, jakie poczyniły mróz i śnieg, oraz to, co wymaga odświeżenia.

Niezależnie od tego, czy zamierzamy przeprowadzić generalny remont, czy też chcemy jedynie odświeżyć pomieszczenia, prace wymagają dokładnego planu.

Ważna kolejność prac

Rzadko zdarza się, że możemy na czas remontu przeprowadzić się do innego domu czy mieszkania. Najczęściej żyjemy pod jednym dachem z ekipą remontową albo remontujemy własnymi siłami. Dlatego tak ważny jest plan. Przede wszystkim dokładnie ustalmy, co chcemy zrobić i jak powinna wyglądać kolejność prac – najpierw kładziemy glazurę, potem malujemy, a na końcu układamy panele. Warto także uzyskać informacje, jak długo potrwają poszczególne prace – np. ile czasu schnie klej do płytek. To  pomoże nam wprowadzić sprawny harmonogram i da nam możliwość takiego umawiania się z fachowcami, by uniknąć niepotrzebnych przestojów.

Materiały wykończeniowe

Zastanówmy się także (ze szczegółami) nad aranżacją wnętrz. Na stronach internetowych producentów farb znajdziemy takie programy, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć swoje wnętrze w nowych kolorach. Może się bowiem okazać, że farba, którą byliśmy zachwyceni, w dłuższej perspektywie jest dla nas nieznośna albo bardzo pomniejsza nasze wnętrze. Warto także wcześniej kupić lub wypożyczyć płytki, panel podłogowy, kawałek tapety, by móc obejrzeć je na spokojnie w domu, w świetle dziennym i sztucznym. Rozrysujmy detale, układ płytek ściennych i podłogowych, punkty oświetleniowe itd. Policzmy, ile materiałów potrzeba. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. Nierzadko bowiem wybrane przez nas materiały nie będą dostępne od ręki, czasami trzeba dłużej poczekać na realizację zamówienia.

Najpierw umowa

Pamiętajmy, że koszt remontu zawsze jest większy niż to pierwotnie zakładaliśmy – zwykle coś się zepsuje, czegoś będzie za mało, a coś innego nie wyjdzie tak, jak tego oczekujemy. Ostatnia sprawa to wybranie dobrej ekipy remontowej. Zawsze można sięgnąć po fachowca z ogłoszenia. Spytajmy go o referencje. Bezpieczniej jednak remont zlecić ekipie poleconej przez znajomych. Zanim jednak ekipa przystąpi do prac, spiszmy z nią umowę i pisemnie ustalmy kiedy płacimy, ile i za co.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: