WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Super Dom. Sposób na instalację sanitarną

Super Dom. Sposób na instalację sanitarną

30.03.2017, godz. 14:01
Sposób na instalację sanitarną.
Sposób na instalację sanitarną. foto: SFA

Myślisz o modernizacji i obawiasz się przebudowy instalacji kanalizacyjnej? Pomyśl o zainstalowaniu pomp i pomporozdrabniaczy służących odprowadzaniu wody brudnej i ścieków, a unikniesz drogiego i czasochłonnego remontu.

Stworzenie dodatkowego pomieszczenia sanitarnego w budynku mieszkalnym albo obiekcie komercyjnym to poważna inwestycja. Aby zaoszczędzić czas i pieniądze, można zastosować pomporozdrabniacze (do ścieków) i pompy sanitarne (do szarej wody), dzięki którym zaadaptujesz każde pomieszczenie bez skomplikowanych i kosztownych prac remontowych, niezależnie od istniejących pionów kanalizacyjnych.

Co to jest pomporozdrabniacz

Pomporozdrabniacz to urządzenie elektryczne zaopatrzone w pompę i nóż tnący służący do rozdrabniania i przetłaczania ścieków fekalnych, papieru toaletowego i odpadków organicznych. Urządzenie montowane w domach, po rozdrobnieniu ścieków może przetłoczyć je w pionie na maksymalną wysokość 5 m i do 100 m w poziomie. Pomporozdrabniacz w postaci przystawki zamontujesz bezpośrednio za kompaktem WC, dzięki czemu będzie niewidoczny dla obserwatora. Odpływ z miski ustępowej jest bezpośrednio wpięty do pomporozdrabniacza. W niektórych modelach istnieje możliwość podłączenia do jednego pomporozdrabniacza jednocześnie WC, umywalki, wanny, prysznica i pralki.

Pompy do ścieków szarych

To urządzenia przetłaczające ścieki z kuchni, łazienki i pralni, ale bez WC. Jeśli zastosujesz te rozwiązania, będziesz mógł w dowolny sposób zaaranżować te pomieszczenia, nie martwiąc się położeniem pionów kanalizacyjnych. Pompa pozwala np. na stworzenie wyspy kuchennej bez konieczności przeprowadzenia kosztownych prac adaptacyjnych. Pomporozdrabniacze i pompy do celów komercyjnych mają większą moc i mogą przepompowywać ścieki na większe odległości i wysokości. Urządzenia te bardzo często zaopatrzone są w systemy alarmowe informujące użytkownika o aktualnej pracy urządzenia oraz o ewentualnej awarii.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: