WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Super Dom. Wiosna we wnętrzu

Super Dom. Wiosna we wnętrzu

30.03.2017, godz. 15:20
Wiosna we wnętrzu
Wiosna we wnętrzu foto: materiał prasowy

Gdy przychodzi wiosna, mamy więcej energii do działania i chęci do zmian w naszym najbliższym otoczeniu. Potrzebujemy więcej przestrzeni i kolorów we wnętrzach. Możemy to osiągnąć niewielkim kosztem.

dy myślimy o odświeżeniu naszego mieszkania, na myśl przychodzi nam najczęściej burzenie ścian, zrywanie płytek i podłóg, ewentualnie malowanie. Wszystko to trwa długo i wiąże się z brudem, kurzem, bałaganem oraz sporymi wydatkami. Podobny efekt możemy jednak osiągnąć niewielkim kosztem. Najczęściej wystarczy pomysł, dobre chęci oraz wolne popołudnie, by znów cieszyć się ładnym i modnym wnętrzem.

Detal ma znaczenie

Czasem wystarczy drobiazg, by nasze „M" nabrało zupełnie nowego charakteru i świeżości. Możemy wybrać opcję minimum i zmienić narzutę na łóżko, kupić nową pościel i koce, wymienić firanki i zasłony. To detale, które szybko i prosto potrafią zdziałać cuda. Możemy również wymienić bibeloty i dodatki – na bardziej nowoczesne albo na takie utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej czy jednym stylu np. etniczne albo retro. To również nada naszemu wnętrzu nowy sznyt. Zdziałać cuda potrafią również szablony i naklejki do ozdabiania ścian. Możemy wybierać między trójwymiarowymi, opalizującymi, imitującymi fototapetę czy świecącymi w ciemności.

Czas na kolor

Co jest w tym roku modne w aranżacji pomieszczeń? Nadal trendy jest przestrzeń, ład i harmonia. Unikamy więc nadmiaru rzeczy, sprytnie je chowając w pomysłowych schowkach, na zewnątrz zostawiamy jedynie ładne drobiazgi. Najmodniejsze w tym roku są odcienie szarości i beżu. One optycznie powiększą nasze wnętrze. Kolor wprowadźmy w formie detali – poduszek, a nawet całej kanapy, wazonów, miseczek, bibelotów, drobiazgów kuchennych czy łazienkowych. Modne są delikatne pastele – pudrowe róże,
błękity, delikatne fiolety, ale także żywe kolory dojrzałych owoców – nie bójmy się czerwieni, żółtości, pomarańczowego czy intensywnego różu. Najmodniejsze są proste kształty i szkło. Szukajmy inspiracji. Wiele z nich znajdziemy w internecie, pismach wnętrzarskich, katalogach. Znajdziemy tam nie tylko porady, najnowsze trendy oraz dużo zdjęć z gotowymi aranżacjami, ale również instrukcje, jak krok po kroku odmienić oblicze sypialni, kuchni, łazienki czy dziecięcego pokoju.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: