WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się SUPER DOM. Wyższy standard życia

SUPER DOM. Wyższy standard życia

29.09.2016, godz. 14:07
Super Dom 29 09
foto: SHUTTERSTOCK

Kiedy powiększa się rodzina i w naszym mieszkaniu zaczyna brakować miejsca, szykujemy się do zmiany. Gdy chcemy uciec od zgiełku miasta i szukamy spokoju – rozglądamy się za nowym miejscem.

Ku naszemu zaskoczeniu sprzedając mieszkanie w Warszawie zupełnie spokojnie możemy nabyć dom w niedalekiej odległości od stolicy. A standard naszego życia wzrośnie nieporównywalnie. Nawet pracując w centrum, rozważmy przeniesienie naszego życia rodzinnego w spokojniejsze, piękniejsze i przyjaźniejsze rodzinom okolice.

Ucieczka na przedmieścia

Trend przeprowadzek poza ścisłe centrum dużego miasta jest w ostatnich latach bardzo zauważalny. Inwestorzy wyszukują urokliwe miejsca i budują w nich osady podmiejskie kuszące do zmiany miejsca zamieszkania. A zarazem - trybu życia. Na przedmieściach życie zwalnia. Są tacy, którzy powiedzą, że dopiero się zaczyna. Warto prześledzić rynek nieruchomości i wtedy zauważymy, że własny domek nie jest rozwiązaniem nierealnym. Ceny maleją wraz z odległością od centrum. Jeśli jednak komunikacja jest dobra, to warto rozważyć nawet dalsze lokalizacje. W Warszawie coraz dalej sięga metro. Jazda samochodem staje się łatwiejsza z każdym kilometrem obwodnicy. Wokoło Warszawy deweloperzy zagospodarowują piękne tereny otuliny Puszczy Kampinoskiej. Znikają ostatnie białe plamy przy granicy Lasu Kabackiego. Nieustająco kuszą okolice Zalewu Zegrzyńskiego.

Nasz dom rodzinny

Przede wszystkim każdy może mieć własny pokój. A przy nim własną garderobę, w której można przechowywać nie tylko ubrania. Jest miejsce na upragnioną chwilkę samotności. Każdy doceni luz w kuchni. I swobodną przestrzeń na wspólne rodzinne gotowanie. A także jadalnię z dużym stołem, przy którym gościmy przyjaciół. Czasami to miejsce, w którym spędzamy razem więcej czasu niż w pokoju dziennym.

Toaleta koniecznie osobno, na każdym piętrze. Komfortowa duża łazienka, z oknem. Nie musimy liczyć każdego metra kwadratowego, mamy więc oddzielną pralnię z suszarnią i prasowalnią. Łazienka staje się wtedy pokojem kąpielowym przeznaczonym wyłącznie do relaksu. W dużym domu znajdzie się miejsce na gabinet, biblioteczkę i specjalny pokój gościnny. A także na podwójny garaż, warsztat czy schowek na rowery.

Wypoczynek z naturą

Rowery bowiem bardzo się teraz przydadzą! To, czego brakuje w nawet najprzestronniejszym apartamencie miejskim, to kontakt z naturą. A tutaj pod domem mamy ogród. Możemy w nim spędzać czas, bawić się, wypoczywać, przyjmować gości. Nasze dzieci mogą mieć własny plac zabaw. A za naszym płotem – bliskość naturalnego środowiska: lasów, rezerwatów przyrody. Podwarszawskie osiedla tonące wśród drzew sąsiadujące z lasami i wodą to możliwość uprawiania wielu sportów: biegania, spacerów, jazdy rowerem i konnej, pływania, żeglowania. Zimą te same leśne trasy możemy pokonywać na nartach biegowych.

Spragnieni „cywilizacji" zawsze możemy ją odwiedzić, w końcu mieszkamy niedaleko od miasta!

tagi: super dom
autor: Anna Raciniewska zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: