WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości dzieje się Ta sukienka to dzieło sztuki! Nie uwierzysz, z czego jest zrobiona

Ta sukienka to dzieło sztuki! Nie uwierzysz, z czego jest zrobiona

29.06.2017, godz. 11:00
Ta sukienka to dzieło sztuki! Nie uwierzysz, z czego jest zrobiona
Ta sukienka to dzieło sztuki! Nie uwierzysz, z czego jest zrobiona foto: Instagram

Ta sukienka podbija media społecznościowe. Jest ekologiczna, bo wykonana z naturalnego materiału, jakim były... rybie ości! Zapr9jektowała ją amerykańska artystka, a prace nad stworzeniem tej sukienki trwały aż cztery lata. Jak wam się podoba?

Cynthia Gibson to amerykańska artystka, która wpadła na dość nietypowy pomysł sukienki. Najpierw stworzyła projekt sukienki, którym głównym materiałem są... rybie ości. Następnie Cynthia zabrała się za realizacje tego projektu. W sumie do wykonania sukienki potrzebowała aż 20 tysięcy ości. Artystka nawlekała własnoręcznie każdą z nich, jedna po drugiej. Sukienkę zaprezentowano na wybiegu Sitka's Wearable Arts Fashion Show w lutym tego roku. Cynthia Gibson kreację uzupełniła także odpowiednią biżuterią oraz ozdobami na głowie, które również wykonane zostały z ości. Zdjęcia tej wyjątkowej kreacji zostały zamieszone na Instagramie. Biorąc pod uwagę fakt, że teraz rzeczy tworzone z ekologicznych materiałów są jak najbardziej na czasie, to sukienka Cynthii Gibson perfekcyjnie wpisuje się w ten trend.

20K salmon bones. In one dress. An amazing #salmonlife dream come true. s by @bethanysgoodrich Follow link in bio for full story!

Post udostępniony przez The Salmon Project (@aksalmonproject) 13 Maj, 2017 o 8:28 PDT

Źródło: Video Brothers
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: