WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Tym słowem szybko zakończysz kłótnię z partnerem. I to wcale nie chodzi o "przepraszam"

Tym słowem szybko zakończysz kłótnię z partnerem. I to wcale nie chodzi o "przepraszam"

09.08.2017, godz. 10:00
para, kłótnia, rozwód,
foto: EAST NEWS

Kłótnia z ukochanym nie jest niczym przyjemnym. Najczęściej jednak, gdy emocje wezmą górę zaczynamy przerzucać się z partnerem złośliwymi uwagami i dążymy do wygrania dyskusji. Jakiego słowa zatem użyć, aby szybko zakończy kłótnię? My jesteśmy zaskoczeni!

Kłótnie w związku są czymś zupełnie naturalnym. Psychologowie twierdzą wręcz, że pary, które twierdzą, że nigdy się nie kłócą, nie są wcale szczęśliwsze od tych, którym zdarza się to regularnie. W tych związkach najczęściej dochodzi do tzw. biernej agresji. Wracając do tematu - oczywiście kłótnie są nieuniknione w relacjach z drugim człowiekiem, jednak sztuką jest umiejętność godzenia się i wyciągania wniosków z każdego konfliktu. Magazyn "Buisness Insider" zapytał eksperta od relacji międzyludzkich o to, jak najszybciej zakończyć kłótnię. Zdaniem specjalisty to wcale nie słowo "przepraszam" sprawi, że konflikt między partnerami zostanie szybko zażegnany. Radził natomiast, aby używać słowa "au!". - Musisz wtedy powiedzieć: Au, to bolało. Nie wiem, czy chciałeś mnie skrzywdzić, ale jeśli tak, to właśnie ci się to udało - podkreśla ekspert. Sądzicie, że to skuteczny sposób na koniec kłótni?

Zobacz: Ten mężczyzna podbił Instagram, bo... zachwyca się krągłościami swojej żony

Przeczytaj też: Kobiety mniej inteligentne od mężczyzn?! Tak twierdzą naukowcy

Polecamy: Ten kolor ubrań uwielbiają Polacy. Będziesz zaskoczona, co to oznacza

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: