WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Wielkanoc 2017: Jak ozdobić świąteczne jajka

Wielkanoc 2017: Jak ozdobić świąteczne jajka

12.04.2017, godz. 12:00
Wielkanoc, pisanki
foto: © AKPA

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Podczas przygotowywania świątecznych przysmaków nie zapomnij o kolorowych pisankach. Zobacz jak własnoręcznie ozdobić jajka.

Święta Wielkanocne bez pisanek, to jak Boże Narodzenie bez choinki. Sprawiają maluchom wiele frajdy, ale cieszą też oczy tych starszych. Zdecydowanie są obowiązkowym elementem każdego wielkanocnego stołu. Można kupić gotowe, ale więcej radości sprawiają te przygotowane przez nas samych. A w jaki sposób ozdobić jajka? Sposobów jest wiele. Poniżej opiszemy kilka z nich.

Zanim zabarwisz ugotowane jajko, nanieś na skorupkę wzory z wosku. W tym celu, rozpuść trochę świeczki i igłą lub wykałaczką narysuj szlaczek na skorupce. Następnie zanurz jajko w barwniku. W ten sposób powstaną piękne ozdobne wzory, które pozostaną nietknięte przez kolor.

Do wykonania oryginalnych pisanek przydadzą się również listki ziół, natka pietruszki, małe kwiatki i rajstopy uniwersalne. Do każdego jajka przyłóż wybrane rośliny, a następnie jajko z dekoracją włóż do kawałka rajstop i zawiąż je na supeł. Tak przygotowany zestaw nadaje się do barwienia. Możesz do tego użyć naturalnych barwników, lub tych kupionych w sklepie. Gdy jajko złapie kolor, wyjmij je z pończoch i delikatnie zdejmij listki. W ten sposób powstanie niepowtarzalny wzór.

Dekoracyjne pisanki możesz również wykonać za pomocą igły. Zabarwione i ostudzone jajka są gotowe, by wydrapać na nich własny wzór. Pamiętaj tylko, żeby nie naciskać zbyt mocno delikatnej skorupki.

Zobacz: Pogoda na święta wielkanocne. Czy będzie ciepło?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: