WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Wielki Piątek. Co się dzieje w Warszawie. Co robić?

Wielki Piątek. Co się dzieje w Warszawie. Co robić?

14.04.2017, godz. 13:11
palma wielkanocna
foto: EAST NEWS

Wielki Piątek to dzień, który obchodzimy na pamiętkę śmierci Jezusa na krzyżu. Dzisiaj jest czas na spokój oraz ostatnie przygotowania przed Wielką Sobotą i Wielką Niedzielą. Katolicy modlą się i biorą udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. A co mogą robić ci, którzy w tym nie uczestniczą?

Dzisiaj, w Wielki Piątek, katolicy szykują się do Wielkiej Soboty i Niedzieli - umawiają z rodzinami, szykują potrawy na świąteczny stół i uczestniczą w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Natomiast ci, którzy nie biorą udziału w tych przygotowaniach, szukają sobie innch rozrywek. Może się wydawać, że z racji świąt wiele miejsc i lokali usługowych zmienia godziny pracy lub nie pracuje wcale.

Informujemy - takie zmiany w zdecydowanej większości przypadków zaczynają się dopiero od jutra. Jeszcze dzisiaj kina, restauracje, teatry i inne takie miejsca są otwarte w normalnych godzinach. To samo dotyczy sklepów - Wielki Piątek nie jest dniem wolnym od pracy, ale jeżeli w jakiejś placówce podjęto decyzję o zmianie godzin pracy, to powinna zostać wywieszona kartka z informacją na ten temat.

Zobacz: Wielki Piątek post. Co można jeść w Wielki Piątek?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: