WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Włącz oszczędzanie w swoim domu

24.07.2017, godz. 00:00
Włącz oszczędzanie w swoim domu
foto: SHUTTERSTOCK

Tylko właściciele domów wiedzą, że mieszkanie w zabudowie wolnostojącej nie tylko daje niezależność, ale i wiąże się ze sporymi wydatkami. Najczęściej narzekają oni na rachunki za ogrzewanie, które szczególnie w sezonie grzewczym potrafią nadszarpnąć budżet domowy. Niewiele osób natomiast wie, że rachunki za gaz mogą być niższe. Wystarczy zmienić sprzedawcę błękitnego paliwa.

Niezależność

Od 2011 roku każdy, niezależnie od tego, czy mieszka w bloku czy w domku, ma prawo zmienić sprzedawcę gazu. Według ostatnich danych Urzędu Regulacji Energetyki z możliwości tej skorzystało dotychczas 93 tys. Polaków. Alternatywni sprzedawcy produktów energetycznych, niezbędnych w każdym gospodarstwie domowym, są wciąż na etapie edukowania społeczeństwa – pokazują, że tak jak wybieramy np. operatora komórkowego, tak również możemy zdecydować, od kogo i – co ważniejsze – za ile będziemy kupować gaz czy prąd. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, z kim podpiszesz umowę.

Bezpieczeństwo

Zmiana sprzedawcy nie wiąże się z żadnymi niedogodnościami i – tak jak przy zmianie operatora sieci komórkowej – wymaga tylko podpisania nowej umowy.

– Wybierając nowego sprzedawcę, nie musimy obawiać się przerw w dostawie paliwa gazowego. Nie ma też mowy o żadnej zmianie instalacji czy „przeciąganiu" nowych kabli. Zmiana przeprowadzana jest w ramach obecnej infrastruktury – mówi Damian Lindner, Dyrektor Produktów marki „Błękitna Energia". – Klient musi tylko podpisać umowę, a resztą formalności zajmuje się już nowy sprzedawca. Wprowadzenie takiej zmiany trwa około miesiąca – dodaje.

Nie tylko oszczędności

Dlaczego warto zmienić sprzedawcę gazu? Powodów jest kilka. Po pierwsze: oszczędności. Możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na całej umowie. Po drugie: kompleksowość usług. Eksperci „Błękitnej Energii", marki stanowiącej platformę produktowo-usługową dla domu, zwracają uwagę na fakt, że oferta alternatywnych sprzedawców to nie tylko gaz.

– W naszym portfolio produktów mamy także tańszy prąd, a dodatkowo pakiet ubezpieczeń dla całej rodziny – informuje Lindner. – Nasi Klienci cenią sobie kompleksowość usług, które im dostarczamy. Wiemy, że aby dostarczyć naszym Klientom konkurencyjne produkty, musimy słuchać potrzeb płynących prosto od nich – dodaje.

Więcej informacji: https://www.blekitnaenergia.pl.

 


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: