WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się WRÓŻBY na andrzejki 2016: Wywróż sobie miłość

WRÓŻBY na andrzejki 2016: Wywróż sobie miłość

25.11.2016, godz. 18:00
andrzejki, zabawy andrzejkowe, wróżby na andrzejki, wróżby
foto: EAST NEWS

Wróżby czynione w andrzejkowy wieczór sprawdzają się lepiej od innych. Dawniej andrzejki były świętem dla panien pragnących się dowiedzieć, kiedy wyjdą za mąż, dzisiaj wróżą sobie wszyscy. W ten magiczny dzień możemy sprawdzić, czy czeka nas miłość, wykorzystując wiele różnych wróżb.

Lanie wosku

Roztopiony wosk przelewamy przez klucz z dziurką do naczynia z chłodną wodą. Pod wpływem zimna wosk zastyga, tworząc różne kształty. Z cienia woskowej figurki, rzuconego na ścianę, interpretujemy wróżbę na nadchodzący rok. Serce oznacza miłość.

Wyścig butów

Ustawiamy buty z lewej nogi rzędem w kącie pokoju w stronę drzwi, po czym ostatni w kolejce przestawiamy na początek. Właścicielka buta, który pierwszy dotknie progu, wkrótce wyjdzie za mąż.

Magiczne wahadełko

Palcem wskazującym i kciukiem lewej dłoni chwytamy nitkę z zawieszonym na niej pierścionkiem lub obrączką. Wahadełko musi być umieszczone nad szklanym naczyniem z wodą, łokieć opieramy na stole. Jeśli wahadełko nie poruszy się, panna, rozwódka albo wdowa nieprędko wyjdzie za mąż. Gdy zacznie się kołysać i uderzać o brzegi naczynia, liczymy, ile razy zrobi to w ciągu 5 minut. Gdy odejmiemy od wyniku sumę liter swojego imienia i nazwiska, dowiemy się, kiedy będzie ślub. Jeśli wynik odejmowania jest ujemny, ślub będzie w nadchodzącym roku.

Jabłko miłości

Wybieramy tyle jabłek, ile osób chce sobie powróżyć. Każda z nich, obierając jabłko, stara się uzyskać jak najdłuższą, nieprzerwaną ostrużynę. Która wygra, ta będzie najdłużej chodzić ze swoim chłopakiem. Następnie bierzemy swoją obierkę w rękę i rzucamy za plecy. Z obierek odczytujemy pierwszą literę imienia ukochanego.

Szpilka prawdy

Siedem lub trzynaście szpilek wyrzucamy z kubka na stół i odczytujemy, jakie utworzyły się litery. A oznacza podróż lub przeprowadzkę, H - miłość, K - sukces zawodowy, T - pomoc przyjaciół, N - okres dobrej passy, X - szczęście we wszystkim.

Płonące lalki

Dwie lalki (mogą być wycięte z papieru) symbolizujące dziewczynę i chłopaka podpalamy. Jeśli upadną na siebie lub ich płomienie zbliżą się, wróży to rychły związek.

Papierowa kabała

Na sześciu (z trzynastu) równych karteczkach wypisujemy marzenia, układamy je na dnie szklanej miski i powoli zalewamy wodą. Na papierku, który pierwszy wypłynie na powierzchnię, jest zapisane marzenie, które szybko się urzeczywistni. Jeśli pierwsza wypłynie czysta karteczka, marzenia spełnią się w dalszej przyszłości.

Talerzyk

Do tej wróżby potrzebujemy 4 talerzyków. Pod talerzykami kładziemy: krzyżyk - symbol życia zakonnego, monetę - symbol bogactwa, obrączkę - zwiastun ślubu, natomiast pod ostatnim zostawiamy puste miejsce - symbol staropanieństwa i starokawalerstwa. Losujemy talerzyk i wiemy, jaka przyszłość nas czeka.

Owocowa wróżba

Układamy w rzędzie jabłko symbolizujące powodzenie w miłości, cytrynę - symbol oczekiwania, i suszoną śliwkę - symbol samotności. Wybieramy z zasłoniętymi oczami owoc i wiemy, co przyniesie los.

Przebite serce

Z papieru wycinamy serce, następnie na jednej ze stron wypisujemy męskie imiona.

Potem odwracamy serce i przekłuwamy je szpilką, próbując trafić w jedno z imion. Jest duże prawdopodobieństwo, że trafione imię należy do przyszłego męża.

Filiżanki

Do tej wróżby potrzeba kilku identycznych filiżanek lub kubków. Do każdej trzeba włożyć inny przedmiot, np. listek, obrączkę, guzik i monetę. Potem stawiamy kubki od góry dnem i mieszamy. Na koniec odkrywamy jeden z nich. Jeśli wylosujemy listek, nie przytrafi nam się nic emocjonującego. Obrączka oznacza ślub, a mężatce wróży dziecko. Guzik to bieda, a pieniądze - bogactwo.

Karty przeznaczenia

Wystarczą 4 asy. Trzeba je potasować i wyciągnąć jednego. As kier wróży ciepły i spokojny dom. As trefl obiecuje niespodziankę w miłości. As pik zapowiada władczego ukochanego. As karo - dobrą wiadomość.

Zapałki

Wysypujemy na stół zawartość kilku pudełek, po czym chwytamy po kolei garść zapałek i sprawdzajmy, czy ich liczba jest parzysta. Przepowiada ona rychły ślub. Przy odliczaniu zapałek można też powtarzać: "kawaler", "wdowiec" "rozwiedziony": ostatnia zapałka wskaże stan cywilny przyszłego ukochanego.

Zobacz: Jak się ubrać na andrzejki? Oto pomysły!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: