WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Wszystko, co powinnaś wiedzieć o kwasie hialuronowym

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o kwasie hialuronowym

30.03.2016, godz. 18:00
kobieta, uroda, kwas hialuronowy, zabieg medycyny estetycznej, powiększenie ust
foto: Materiały prasowe

Kwas hialuronowy – bez niego nie byłoby zabiegów odmładzających, poprawiających wygląd skóry ani wielu świetnych kosmeceutyków. Wszystkie tajemnice kwasu hialuronowego wyjawia specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej – dr Monika Nunberg-Sawicka z Gabinetu Dermatologii Leczniczej i Estetycznej w Warszawie.

Zabiegi medycyny estetycznej budzą niemałe kontrowersje, mimo że już są tak popularne i łatwo dostępne. Zapewne każda kobieta zastanawia się, czy warto poddawać się takim zabiegom. Zanim podejmie się ostateczną decyzje warto wiedzieć wszystko o produktach, które mogą zostać użyte w czasie zabiegów. Poznaj więc wszystkie tajemnice dotyczące kwasu hialuronowego.

- Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. Najwięcej mamy go w okresie niemowlęcym, lecz około 40 roku życia jego ilość w skórze zmniejsza się o połowę - wyjaśnia dr Monika Nunberg-Sawicka z Gabinetu Dermatologii Leczniczej i Estetycznej w Warszawie.

Kwas hialuronowy stosuje się do wypełniania bruzd i zmarszczek, modelowania twarzy, nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, niwelowania cieni pod oczami, uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami, wypełniania bruzd nosowo-wargowych i „linii marionetki” biegnących w dół od kącików ust. Za pomocą kwasu hialuronowego można też poprawić wygląd skóry na szyi, dekolcie, dłoniach czy łokciach.

Do zabiegów używa się kwasu usieciowanego lub nieusieciowanego. Jakie to ma znaczenie? - Kwas hialuronowy nieusieciowany wstrzykujemy w postaci maleńkich depozytów płytko w skórę, by poprawić jej nawilżenie, napięcie, świetlistość oraz warunki ,,do pracy" komórek skóry i naskórka. W ten sposób możemy też wygładzić drobne zmarszczki. Hialuronian może być wstrzykiwany pojedynczo lub w połączeniu z innymi wartościowymi substancjami. Takie zabiegi nazywamy mezoterapią. Wykonujemy je w seriach, w określonych odstępach czasu, tak by efekt potęgował się i utrwalał. Jeśli problem nie dotyczy tylko stanu skóry, lecz związany jest też z zanikiem i przemieszczeniem tkanek, brakiem objętości, powstawaniem bruzd, zmarszczek i obwisłości – wspaniale sprawdzają się iniekcje usieciowanego kwasu hialurowanego. Dzięki swojej budowie koryguje on niedoskonałości na długie miesiące - wyjaśniła dr Nunberg-Sawicka.

Zobacz: Wiosenna pielęgnacja cery. Jak dbać o skórę, by zachwycać wyglądem?

Przeczytaj też: Kosmetyki do pielęgnacji cery, włosów i ciała z Rossmanna, które pomogą przygotować ci się na wiosnę!

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: