WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Wypadanie włosów może być oznaką problemów hormonalnych! Sprawdź, czy ciebie to dotyczy!

Wypadanie włosów może być oznaką problemów hormonalnych! Sprawdź, czy ciebie to dotyczy!

30.11.2016, godz. 09:00
włosy, problem z włosami, kobieta, uroda, zła fryzura
foto: EAST NEWS

Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn. Od chorób aż po problemy hormonalne. Wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu ma cykl menstruacyjny, menopauza, a także zła dieta, stres oraz wszelkiego rodzaju choroby spowodowane zaburzeniami hormonalnymi.

Wypadanie włosów często można powstrzymać zwykłymi kosmetykami dostępnymi w drogeriach lub aptekach. Jednak jeśli jest ono spowodowane zmianami hormonalnymi, które zachodzą w naszym organizmie to wtedy musimy udać się do lekarza. Jedną z przyczyn może być nadmiar androgenów w organizmie kobiety. Ciąża, menopauza i antykoncepcja hormonalna, szczególnie, gdy jest źle dobrana również może przyczyniać się do łysienia, ponieważ mocno zaburzona zostaje wówczas gospodarka hormonalna. Na wypadanie włosów wpływ mają także choroby nadnerczy, przysadki mózgowej, a także zespół wielotorbielowatych jajników i cukrzyca. Nadczynność lub niedoczynność tarczycy ma bardzo duży wpływ na kondycję włosów. Stają się słabe i łamliwe. Oprócz wypadania włosów, wśród objawów sygnalizujących zaburzenia hormonalne są także: trądzik, silne przetłuszczanie się włosów, nadmierne owłosienie na twarzy, duże wahania wagi, suchość skóry oraz depresja.

Zobacz: Dodaj swojej skórze blasku! Poznaj sposób Cate Blanchett na piękną cerę

Prezczytaj też:5 sekretów pięknej skóry! Tego nie powie ci dermatolog

Źródło: Agencja TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: