WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Wysoka KARA za zatrudnianie wychudzonych modelek! Walka z ANOREKSJĄ w branży modowej

Wysoka KARA za zatrudnianie wychudzonych modelek! Walka z ANOREKSJĄ w branży modowej

15.05.2017, godz. 15:00
Cody Young, nastoletnie modelki doprowadzają się do anoreksji
Pierwsze zdjęcie Codie Young, promujące kolekcję marki Topshop foto: Archiwum

To koniec wychudzonych modelek, nazywanych często przez złośliwych "wieszakami". Teraz za zatrudnienie zbyt chudej modelki można zapłacić surową karę pieniężną, a nawet pójść do więzienia! Te zmiany w prawie są elementem walki z anoreksją, która jest ogromnym problemem wśród młodych kobiet.

Walkę z anoreksją podjęła Francja. Tam aż 40 tysięcy osób walczy z anoreksją. Władze Francji winią za to branżę modową, która ich zdaniem promuje nadmiernie wychudzone ciała kobiet, na których wzorują się młode dziewczęta. Co prawda kult wychudzonych modelek dominował w latach 90. XX wieku, ale niestety wciąż na wielu wybiegach wciąż pokutuje wiara, że dobra modelka musi przypominać kościsty wieszak na ubrania z najnowszych kolekcji. Dlatego we Francji wprowadzono w życie prawo nakazujące dostarczenie organizatorom pokazów dokumentów poświadczających prawidłowe BMI modelek. Dom mody, który zdecyduje się na zatrudnienie modelki z niedowagą, będzie musiał zapłacić karę do 75 tysięcy euro, a nawet grozi mu kara więzienia.

Zobacz: Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Jak dzisiaj wygląda jej ciało? [ZDJĘCIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: