WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Zaczęłaś tyć, od kiedy jesteś w związku? To dobry znak! Sprawdź dlaczego

Zaczęłaś tyć, od kiedy jesteś w związku? To dobry znak! Sprawdź dlaczego

14.07.2017, godz. 14:00
złe nawyki żywieniowe, żywienie, zdrowe odżywianie, dieta, zdrowe jedzenie, jak zmienić nawyki żywienia, tycie, waga, jak schudnąć
foto: EAST NEWS

Jesteś w związku od jakiegoś czasu i zauważyłaś, że przybierasz na wadze? Gratulacje! Oznacza to bowiem, że twoja relacja jest bardzo udana! Według badań przeprowadzony na Uniwersytecie w Dallas, ludzie w szczęśliwych związkach zaczynają tyć! I nie wynika to z faktu, że przestają o siebie dbać.

Zastanawiasz się, dlaczego tyjesz, od kiedy jesteś w związku? Okazuje się, że to całkiem typowe zjawisko! Na Uniwersytecie w Dallas przeprowadzono badania, z których wynika, że ludzie w szczęśliwych związkach tyją. Nie wynika to jednak z faktu, że już o siebie nie dbają, bo znaleźli partnera, po prostu czują się bezpiecznie, a do tego zaczynają akceptować swoje ciało, przestając się obsesyjnie odchudzać! - Kiedy się zakochujemy, nasz mózg zostaje zalany dopaminą, która tłumi apetyt. Kiedy to się dzieje, nie mogą spać w nocy, ponieważ myślą o tej drugiej osobie, zadręczają się czy dana osoba odpisze na ich wiadomość i czują się optymistycznie - powiedziała Helen Fisher, biolog i antropolog. Ponadto, pary w szczęśliwych związkach często razem gotują i spożywają posiłki, co oczywiście też wpływa na wagę. Jednak zakochani zupełnie o tym nie myślą!

Zobacz: SZOK! Schudła 50 kg, bo włączyła do diety jeden składnik

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: