WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Zakupy w IKEA przez internet - teraz to możliwe!

Zakupy w IKEA przez internet - teraz to możliwe!

17.11.2016, godz. 17:00
Ikea
Ikea foto: SHUTTERSTOCK

IKEA idzie z duchem czasu i uruchomiła sprzedaż mebli online! Niestety, na razie nowa funkcja jest dostępna wyłącznie dla mieszkanców Wrocławia i okolic, ale za rok zakupy online w IKEA będzie można robić w całej Polsce!

Od środy, 16 listopada, klienci sklepu IKEA mogą robić zakupy w sklepie internetowym! Na razie jednak funkcja ta jest dostępna tylko dla mieszkanców Wrocławia i okolic. Jest to pierwszy etap realizacji strategii wielokanałowości określony mianem "Meble przez internet". - To efekt konsekwentnie wdrażanej strategii sprzedaży wielokanałowej w Polsce. W IKEA chcemy, żeby jak najwięcej Polaków miało dostęp do naszych produktów, inspiracji i serwisów. Wiemy, że nie wszyscy mieszkają blisko naszych sklepów i z różnych przyczyn nie mogą do nich dotrzeć. Dlatego poszerzamy możliwości zakupów, oferując nowe sposoby sprzedaży. Może to być wizyta w sklepie, zakup przez stronę internetową z dostawą do domu lub do wyznaczonego punktu odbioru w ich mieście, może to być również rozmowa z konsultantem IKEA, który pomoże złożyć zamówienie. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierają nasi klienci, dążymy do tego, żeby zakupy były łatwe i wygodne - powiedziała nam Teresa Teleżyńska, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej z IKEA.

Już za miesiąc punkt odbioru produktów IKEA pojawi się w Opolu, a z kolei w lutym 2017 "Meble przez internet" będą dostępne we wszystkich miasta, w których znajdują się także sklepy stacjonarne IKEA. Natomiast jesienią 2017 ruszy kompleksowy sklep-online na terenie całego kraju. Dlaczego dopiero wtedy? - Wprowadzenie sprzedaży przez internet wymaga odpowiedniego, czasochłonnego i kosztownego przygotowania. Jesteśmy firmą z ogromnym asortymentem, dlatego przy wprowadzeniu internetowej sprzedaży mebli potrzebne jest zapewnienie przystosowanego zaplecza logistycznego i magazynowego. Tak jak w przypadku startu usługi „Meble na telefon”, tak i teraz chcemy dokładnie się przygotować do sprzedaży internetowej, dlatego potrzebujemy etapu testowego. W ten sposób chcemy sprawdzić usługę i na bieżąco usprawniać nasze rozwiązania. Wrocław ma największe zaplecze magazynowe i jest najlepiej przystosowany do obsługi sprzedaży przez internet - wyjaśniła nam Teresa Teleżyńska.

Zobacz: Kanye West zaprojektuje kolekcję dla IKEA? Jest odpowiedź...

Przeczytaj też: W Warszawie powstanie kolejna IKEA. Gdzie?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: