WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Zgaga - objawy. JAK SIĘ POZBYĆ zgagi

Zgaga - objawy. JAK SIĘ POZBYĆ zgagi

27.07.2011, godz. 14:30
Zgaga - jak się jej pozbyć? Zioła zwalczające zgagę
foto: EAST NEWS

Zgaga może pojawić się po zjedzeniu mocno przyprawionych lub tłustych potraw, a nawet czekolady. Również po wypiciu soku z cytrusów lub kawy. Jak się jej pozbyć? Zamiast lekarstw możemy spróbować ziołowych naparów.

Często przyczyną zgagi jest palenie papierosów. Zgaga to ból w dolnej części przełyku i tuż za mostkiem. Jak się jej pozbyć? Zamiast łykać proponowane w reklamach leki, można spróbować zwalczyć ją za pomocą ziół.

Rumianek na zgagę

W dwóch szklannkach wrzątku parzymy dwie łyżki kwiatów rumianku. Po ostygnięciu i przecedzeniu pijemy napar 3 razy dziennie po pół szklanki.

Melisa na zgagę

W dwóch szklankach parzymy dwie łyżki suszonych liści melisy. Dobrze jest zaparzyć melisę w termosie. Po odcedzeniu należy pić napar wielokrotnie w ciągu dnia łyżeczkami jak syrop.

Siemię lniane na zgagę

Łyżkę siemienia lnianego powinniśmy ugotować wieczorem, w małej ilości wody (pół szklanki) i wypić rano na czczo lekko podgrzane.

Banany na zgagę

Banany neutralizują kwasy żołądkowe, dlatego specjaliści zalecają jeść je, jeżeli zgaga pojawia się przez wrzody żołądka.

Niektórzy polecają zaleczenie zgagi mlekiem, jadnak lekarze uważają, że jest to tylko chwilowa poprawa. Mleko zneutralizuje działanie kwasów żołądkowych, ale po pewnym czasie zgaga wraca, ponieważ nabiał zakwasza żołądek i pobudza do wydzielania soków.

autor: oprac. Emilia Wiśniewska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: