ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Andrzej Kopiczyński nie żyje. Kiedy pogrzeb Czterdziestolatka?

Andrzej Kopiczyński nie żyje. Kiedy pogrzeb Czterdziestolatka?

17.10.2016, godz. 16:03
Andrzej Kopiczyński
foto: © AKPA

Andrzej Kopiczyński zmarł 13 października 2016 roku. Aktor "Czterdziestolatka" w ostatnich latach życia cierpiał na chorobę alzheimera. Kiedy i gdzie odbędzie sie pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego?

Nie żyje Andrzej Kopiczyński. Aktor serialu "Czterdziestolatek" zmarł w wieku 82 lat w szpitalu. Ostatnie tygodnie życia spędził w szpitalu. W 2014 roku u Kopiczyńskiego zdiagnozowano chorobę alzheimera. To właśnie przez to schorzenie kontakt z aktorem w ostatnich miesiącach był mocno ograniczony. Zmiany w mózgu aktora były tak duże, że nie poznawał już najbliższej rodziny. Ze względu na zły stan zdrowia aktor nie pojawił się na pogrzebie żony Moniki Dzieniesiewicz-Olbrychskiej. Pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego odbędzie się 19 października o godzinie 14:00 na Starych Powązkach.

Andrzej Kopiczyński urodził się 15 kwietnia 1934 w Międzyrzecu Podlaskim. Był polskim aktorem teatralnym i filmowym. Prawdopodobnie w pamięci widzów pozostanie na zawsze jako inżynier Stefan Karwowski, bohater serialu "Czterdziestolatek". Kreacja ta przyniosła mu popularność w całej Polsce. Na przygodach Karwowskiego wychowały się całe pokolenia. Oprócz "Czterdziestolatka" i jego kontynuacji "Czterdziestolatek. 20 lat później" oraz filmowej wersji "Motylem jestem, czyli romans 40-latka", aktor znany był z takich produkcji jak: "Kopernik", "Kolumbowie", "Znachor", "Ogniem i mieczem" i "Lokatorzy". Po raz ostatni na ekranie Andrzej Kopiczyński wystąpił w 2013 roku w serialu "Lekarze".

ZOBACZ: Żona Kopiczyńskiego nie żyje. Monika Dzienisiewicz-Olbrychska dostała wylewu na drodze

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: