ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Andrzej Wajda zostawił bajeczną fortunę

Andrzej Wajda zostawił bajeczną fortunę

12.10.2016, godz. 05:00
ANDRZEJ WAJDA Z ŻONĄ KRYSTYNĄ ZACHWATOWICZ
ANDRZEJ WAJDA Z ŻONĄ KRYSTYNĄ ZACHWATOWICZ foto:

Wielki mistrz kina Andrzej Wajda (+90 l.) zostawił po sobie nie tylko wybitne filmy. Jako reżyser z wieloletnim doświadczeniem dorobił się bajecznej fortuny, której wartość lekko licząc przekracza 10 mln zł. Majątek trafi teraz w ręce dwóch najważniejszych kobiet w jego życiu - żony Krystyny Zachwatowicz (86 l.) i córki Karoliny (49 l.).

Zmarły reżyser słynął ze swojego bujnego życia miłosnego. I chociaż miał aż cztery żony, tylko z jedną z nich doczekał się potomstwa. Znana aktorka Beata Tyszkiewicz (78 l.) urodziła mu córkę Karolinę, która od razu stała się oczkiem w głowie tatusia. I mimo iż zostawił ją i jej mamę, gdy dziewczynka miała niecałe 2 lata, zawsze ją wspierał. To dla niej kupił zabytkowy dworek w Głuchach pod Radzyminem, w którym mieszkał niegdyś sam Cyprian Kamil Norwid. Teraz Karolina będzie mogła liczyć na więcej, a podzielić się musi jedynie z ostatnią żoną taty - Krystyną Zachwatowicz.

Chociaż życie rodzinne Wajdy nie należało do najbardziej udanych, spełniał się w pracy. Dla filmu był gotów poświęcić wszystko. Po latach przyniosło mu to fortunę, o jakiej inni polscy twórcy mogą tylko pomarzyć. Za każdy film inkasował około 200 tys. zł. Tych w jego filmografii nazbierało się ponad pięćdziesiąt. Co najmniej dwadzieścia zaliczanych jest do grona tych najważniejszych dla polskiego kina, co wiązało się z różnymi nagrodami.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat śmierci Andrzeja Wajdy? Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

Jako twórcy należą mu się także tantiemy, przechodzące na spadkobierców. Szacuje się, że może to być ponad 2 mln zł rocznie.

Niewiele osób wie, że reżyser spełniał się także jako rysownik i malarz. Kolekcja jego rysunków kilka lat temu warta była ponad 2 mln zł. Od poniedziałku jej wartość mogła wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Obecnie łączna wartość nieruchomości, oszczędności, pamiątek i rocznych tantiem to ponad 10 mln zł. Nic dziwnego, że mówiło się o nim, że był najbogatszym polskim reżyserem.

Źródło: mra
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: