ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Anita Pallenberg nie żyje. Ikona stylu nazywana "szóstym Stonsem"

Anita Pallenberg nie żyje. Ikona stylu nazywana "szóstym Stonsem"

14.06.2017, godz. 11:35
Anita Pallenberg nie żyje
foto: EAST NEWS

Była partnerką muzyków The Rolling Stones: Briana Jonesa i Keitha Richardsa. Nazywano ją "szóstym Stonsem". Uchodziła za ikonę stylu. Anita Pallenberg nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 73 lat

Anita Pallenberg nie żyje. Informację o śmierci aktorki przekazała w mediach społecznościowych Stella Schnabel, córka amerykańskiego reżysera i malarza Juliana Schnabla. "Nigdy nie poznałam takiej kobiety, jak ty. Nie sądzę, żeby ktokolwiek we wszechświecie był taki, jak ty. Nikt inny nie rozumiał mnie tak dobrze" - napisała Stella Schnabel, nazywając Anitę swoją "najlepszą przyjaciółką", "najwspanialszą kobietą, którą poznałam" i "rzymską matką". Kim była Anita Pallenberg?

Karierę zaczęła od roli modelki. Za pierwsze zarobione pieniądze miała kupić kurtkę z wężowej skóry, którą często pożyczali na koncertach członkowie The Rolling Stones. W 1965 r. Anita związała się z gitarzystą Brianem Jonesem, pierwszym liderem The Rolling Stones po ich koncercie w Monachium. Parą byli do 1967 r. Ten związek zakończył się w atmosferze skandalu. Podczas wakacji w Maroku gitarzysta Stonesów Keith Richards miał zobaczyć, jak Jones uderza swoją dziewczynę. Wówczas miał ją spakować do swojego samochodu i wywieźć do Anglii. Od tego momentu to "Keef" i Pallenberg byli parą.

Anita Pallenberg otrzymała przydomek "szóstego Stonsa". Przypisywano jej romanse z Mickiem Jaggerem, czemu wielokrotnie zaprzeczała. Modelka miała duży wpływ na muzykę legendarnego zespołu. To właśnie jej głos słychać w chórkach w przeboju "Sympathy for the Devil".

W dorobku aktorskim miała występy w filmach "Barbarella", "Przedstawienie", "A Degree of Murder" (z muzyką napisaną przez Briana Jonesa), "Dillinger è morto", "Michael Kohlhaas - der Rebell", "Candy", "Cheri".

ZOBACZ:Mick Jagger został ojcem! To ósme dziecko 73-letniego muzyka

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: