ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Bob Dylan jednak nie odbierze Nobla?

Bob Dylan jednak nie odbierze Nobla?

17.11.2016, godz. 10:51
Bob Dylan
foto: EAST NEWS

Bob Dylan otrzymał Nobla za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni". Okazuje się jednak, że artysta nie odbierze nagrody osobiście. Dlaczego nie pojedzie do Sztokholmu na uroczystą galę?

Decyzją Komitetu Noblowskiego Bob Dylan otrzymał Nobla za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni". Informacja ta wywołała sporo komentarzy. Jednak najbardziej zaskoczony był nią sam nagrodzony, który przez kilkanaście dni nie odniósł się do tych doniesień. W mediach zaczęły pojawiać się pytania, czy artysta w ogóle przyjedzie do Sztokholmu odebrać nagrodę.

W końcu Dylan zabrał głos w tej sprawie. Stwierdził, że jest bardzo zaskoczony i zaszczycony tym wyróżnieniem, ale komentowanie decyzji zostawi specjalistom. Wczoraj okazało się jednak, że obowiązki nie pozwolą mu uczestniczyć w uroczystej gali wręczenia Nobla.

- Bardzo chciałby móc odebrać nagrodę osobiście, ale inne obowiązki sprawiają, że jest to, niestety, niemożliwe. Podkreślał jednak, że jest zaszczycony otrzymaniem nagrody Nobla - napisano w komunikacie Akademii.

Zobacz: Kaczoruk porównana do mamy Madzi przez znaną pisarkę!

Źródło: Materiały prasowe TLC
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: