ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Bob Dylan nie chce Nobla? Nie odbiera telefonów od Akademii Szwedzkiej

Bob Dylan nie chce Nobla? Nie odbiera telefonów od Akademii Szwedzkiej

18.10.2016, godz. 11:04
Literacki Nobel dla Boba Dylana! Za co Bob Dylan dostał Nobla?
Literacki Nobel dla Boba Dylana! Za co Bob Dylan dostał Nobla? foto: AP

Bob Dylan nie chce Nobla? Akademia Szwedzka miała problem ze skontaktowaniem się z nagrodzonym artystą. W końcu zaprzestano prób. Dylan nie skomentował jeszcze tego wyjątkowego odznaczenia. Zakłopotania całą sytuacją nawet nie próbują ukrywać przedstawiciele Akademii Szwedzkiej. - To bardzo nietypowe – mówi jeden z członków instytucji Per Waestberg, komentując problemy z przekazaniem Dylanowi informacji o nagrodzie.

Bob Dylan do tej pory nie odebrał literackiej nagrody Nobla. Akademia Szwedzka pomimo wielu prób do tej pory nie mogła skontaktować się z nagrodzonym. - W chwili obecnej nic nie robimy. Dzwoniłam i wysłałam wiadomości pocztą elektroniczną do jego najbliższego współpracownika, i otrzymałam bardzo uprzejme odpowiedzi. Na razie to wystarczy - powiedziała sekretarz Akademii Szwedzkiej, Sara Danius, w szwedzkim radiu publicznym SR. Bod Dylan nie skomentował nawet faktu odznaczenia go jednym z najważniejszych wyróżnień. Ostatecznie Akademia Szwedzka zrezygnowała z prób skontaktowania się z piosenkarzem.

Zgodnie z tradycją laureat musi zdecydować, czy przyjmie Nagrodę Nobla oraz czy przyjedzie 10 grudnia do Sztokholmu na ceremonię jej wręczenia. - Jeśli [Dylan] nie chce przyjechać, to nie przyjedzie. Mimo wszystko będzie to wielkie święto, wyróżnienie należy do niego - podkreśliła Danius.

ZOBACZ: Krzysztof Masłoń: Bob Dylan to wielka postać popkultury

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: