ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Bob Dylan w końcu odbierze nagrodę Nobla? Skontaktował się z Akademią Szwedzką!

Bob Dylan w końcu odbierze nagrodę Nobla? Skontaktował się z Akademią Szwedzką!

29.10.2016, godz. 12:43
Literacki Nobel dla Boba Dylana! Za co Bob Dylan dostał Nobla?
Literacki Nobel dla Boba Dylana! Za co Bob Dylan dostał Nobla? foto: AP

Bob Dylan kazał na siebie czekać dwa tygodnie! Właśnie tyle trwało jego milczenie, po tym gdy Akademia Szwedzka ogłosiła go laureatem literackiej Nagrody Nobla. Artysta nie zgłosił się po odbiór nagrody... aż do piątku. Co się działo z Dylanem przez ten czas?

Bob Dylan skontaktował się w piątek z sekretarzem Akademii Szwedzkiej Sarą Danius i poinformował ją, że przyjmuje przyznaną mu literacką nagrodę Nobla - czytamy na stronie internetowej Fundacji Nobla. Artysta przyznał, że z chęcią weźmie również udział w ceremonii wręczenia nagrody. - Czyż to nie jest coś niesamowitego? - komentował w wywiadzie dla "The Telegraph".

Muzyk dostał Nobla za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni". Od 13 października z Dylanem próbowała się skontaktować Akademia Szwedzka oraz dziennikarz. Bezskutecznie. Dlaczego Bob Dylan pozostawał nieuchwytny? Artysta bardzo ceni swoją prywatność. Nie wszyscy jednak wykazali się wyrozumiałością wobec amerykańskiego twórcy. Jeden z członków Akademii Szwedzkiej określił zachowanie Dylana jako "niegrzeczne i aroganckie".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: