ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Bob Dylan zawarł pakt z Diabłem. Tajemnicze nagranie

Bob Dylan zawarł pakt z Diabłem. Tajemnicze nagranie

14.10.2016, godz. 12:06

Bob Dylan- tekściarz, piosenkarz, idol milionów, pisarz, poeta, głos pokolenia, dostał w końcu zasłużoną nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Czy w osiągnięciu sukcesu pomógł mu sam Szatan? Są tacy, którzy wierzą w tą teorię spiskową, a jako dowód przytaczają fragment wywiadu z gwiazdorem.

Bob Dylan został uhonorowany literacką nagrodą Nobla za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni". Nic dziwnego. To odznaczenie należało mu się już dawno temu. W końcu był głosem pokolenia i ciągle jest aktywnym muzykiem mimo swoich 75 lat na karku. Niektórzy przypisują sukces Dylana... paktowi z samym Diabłem.

W serwisie internetowym gość.pl, pojawił się artykuł, którego autor twierdzi, że w teorii spiskowej jest więcej prawdy, niż się wszystkim wydaje. Na dowód swojego stanowiska, przytacza fragment wywiadu z gwiazdorem.

– Dlaczego ciągle jesteś aktywnym artystą?
– Tutaj chodzi o przeznaczenie. Kiedyś zdarzyła mi się okazja zawrzeć umowę z tym czymś, dawno temu. To coś mnie ciągle wiąże i trzyma.
– Czego dotyczyła ta okazja?
By być tym, kim jestem dziś.
– Czy mogę spytać, z kim wszedłeś w układ?
Wiesz… z tym… najwyższym dowódcą.
– Tego świata?
Tak. Z tego świata i ze świata, którego nie widzimy.

Autor tekstu interpretuje słowa Dylana jednoznacznie. Uważa, że piosenkarz zawarł pakt z diabłem i dlatego odniósł sukces. Zapomniał chyba, że Dylan występował przed Janem Pawłem II, nawrócił się się z judaizmu na chrześcijaństwo, a jego trzy płyty „Slow Train Coming”, „Saved” i „Shot of Love” są uważane za przedstawicielki rocka chrześcijańskiego.

Co sądzicie o tej sprawie?

Zobacz: Bob Dylan skończył 75 lat! Największe hity muzyka

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: