ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Bono z U2 został Kobietą Roku Glamour! Wiemy, dlaczego

Bono z U2 został Kobietą Roku Glamour! Wiemy, dlaczego

03.11.2016, godz. 10:24
Bono
foto: EAST NEWS

Bono został Kobietą Roku Glamour. To nie pomyłka! Lider U2 faktycznie otrzymał wyróżnienie dla Kobiety Roku. Czym sobie na to zasłużył?

Bono to pierwszy w historii nagród magazynu Glamour mężczyzna, który otrzymał wyróżnienie w kategorii "Kobieta Roku". Skąd taka decyzja? Amerykańska edycja czasopisma od kilku lat zastanawiała się nad włączeniem do nagrody mężczyzn, którzy propagują równość na rzecz kobiet. Ostateczną decyzję w tej kwestii podjęła w tym roku naczelna pisma Cindi Leive, która wręczyła muzykowi tytuł "Kobiety Roku".

- Wielu mężczyzn walczy o równość płci i mówi to głośno, a Bono jest właśnie jednym z nich. W dzisiejszych czasach mężczyźni robią wspaniałe rzeczy, aby wesprzeć kobiety w walce o ich prawa. - tłumaczyła Cindi Leive.

Jak na tytuł "Kobiety Roku" zareagował Bono? Lider U2 podkreślił, że "walka o równość płci nie jest do wygrania, póki nie dołączą do niej mężczyźni".

- My, mężczyźni w dużym stopniu ponosimy odpowiedzialność za ten problem, dlatego powinniśmy uczestniczyć w takich decyzjach - powiedział gwiazdor.

Oprócz lidera U2 w tegorocznym plebiscycie Glamour uhonorowane zostały m.in. Zendaya, Christine Lagarde, Miuccia Prada, czy Gwen Stefani. Ceremonia uhonorowania wszystkich laureatów konkursu odbędzie się 14 listopada w Los Angeles.

ZOBACZ: Bono podczas zamachu w Nicei uratowany przez antyterrorystów

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: