ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Brodzik Joanna

Brodzik Joanna

03.04.2008, godz. 09:05
Joanna Brodzik
Joanna Brodzik foto: Brak agencji
Data urodzenia: 11 stycznia 1973 Miejsce urodzenia: Krosno Odrzańskie Znak zodiaku: Koziorożec Wzrost: 171 cm

Gdyby nie została aktorką, pewnie byłaby sławną modelką. Podczas studiów w warszawskiej PWST dostała ofertę pracy dla agencji Eastern Models, promującej piękne Słowianki. Brodzik wybrała jednak aktorstwo. Ukończyła "filmówkę" w 1996 roku.

Na srebrnym ekranie zadebiutowała w 1996 roku w „Dniu wielkiej ryby”. W tym samym roku zagrała w komedii Jacka Bromskiego „Dzieci i ryby”. Ale prawdziwą gwiazdę uczyniła z niej telewizja. Najpierw widzowie pokochali zwariowaną i energiczną Kasię („Kasia i Tomek”), później przyszła pora na „Magdę M.”. Joanna zagrała tam prawniczkę Magdę. Wcieliła się także w rolę Uli - przyjaciółki Judyty w filmie Janusza Zatorskiego "Nigdy w życiu!" (na podstawie powieści Katarzyny Grocholi).

Joanna Brodzik zajmuje się też dubbingowaniem filmów. Podłożyła m.in głos do roli Liz w polskim tłumaczeniu dwóch filmów o kocie Garfieldzie.

Aktorka oprócz dwóch Telekamer ma na swoim koncie niezliczoną ilość innych wyróżnień. Była już najpopularniejszą i najpiękniejszą Polką, najbardziej pożądaną przez reklamodawców aktorką, a dla 65% mężczyzn jest ideałem kobiety. Aktorka podchodzi do rankingów z dużym dystansem. Jej zdaniem rankingi mają najczęściej niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Obecnie aktorka odpoczywa od filmowych ról i czeka na narodziny dzieci. Joanna Brodzik i jej partner Paweł Wilczak spodziewają się bliźniąt.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: