ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Była żona Zamachowskiego o roli córki w filmie Wajdy: "Gdyby nie rozwód..."

Była żona Zamachowskiego o roli córki w filmie Wajdy: "Gdyby nie rozwód..."

07.11.2016, godz. 14:14
Bronisława Zamachowska
Bronia zagrała w filmie Andrzeja Wajdy. Doświadczenia dziecka z rozbitej rodziny były jej dobrze znane foto: AKPA

Bronisława Zamachowska zagrała w filmie Wajdy "Powidoki". Córka Zbigniewa Zamachowskiego w roli dziecka z robitej rodziny była bardzo wiarygodna. Bronia stwierdziła, że w zagraniu tej postaci pomogły jej osobiste doświadczenia związane z rozwodem rodziców. Podobnego zdania jest jej mama - Aleksandra Justa.

Bronisława Zamachowska w filmie Andrzeja Wajdy "Powidoki" wcieliła się w postać Niki, córki malarza Władysława Strzemińskiego (Bogusław Linda), który rozstał się z żoną. Gra aktorska córki Zamachowskiego była bardzo przekonywująca. Nic dziwnego. Bronia wie, co przeżywa dziecko z rozbitej rodziny. Na fakt ten zwróciła uwagę również jej mama - Aleksandra Justa.

- Przed zdjęciami omawiałyśmy sceny – mówi mama Broni, która także zagrała w „Powidokach” epizodyczną rolę. – Ale uczciwie muszę przyznać, że gdyby w naszej rodzinie nie przydarzył się rozwód, Bronka by dużo mniej wiedziała. Myślę, że z naszej sytuacji, ze swojej, z nagle rozbitego domu, wyniosła pewną wiedzę, emocje, które pozwoliły jej tak dobrze utożsamić się ze swoją postacią" – słowa Aleksandry Justy przytacza "Na Żywo".

Również Bronia w rozmowie w "Dzień Dobry TVN" stwierdziła, że jej osobiste uczucia i doświadczenia "wypełniły Nikę", czyli filmową postać "Powidoków".

Bronisława Zamachowska ma 15 lat, chodzi do gimnazjum. Rola Niki w "Powidokach" była dla niej debiutem aktorskim. Podczas premiery filmu "Powidoki" wywiad z Bronisławą chciała przeprowadzić.... Monika Zamachowska, czyli nowa żona jej taty. Dziewczynka była trochę zmieszana tą sytuacją. Dodajmy, że teraz film "Powidoki" jest kandydatem do Oscara.

ZOBACZ: Córka Zamachowskiego dostanie Oscara?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: