ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Były mąż Edyty Górniak nie wywinie się przed więzieniem? Prokurator: Niech wraca za kraty!

Były mąż Edyty Górniak nie wywinie się przed więzieniem? Prokurator: Niech wraca za kraty!

05.04.2017, godz. 15:01
PROKURATOR ALEKSANDRA PIASTA_1PUBL
PROKURATOR ALEKSANDRA PIASTA foto:

Dzisiaj w warszawskim sądzie odbył się kolejny proces w sprawie śmiertelnego potrącenia kobiety przez Dariusza K. - byłego męża Edyty Górniak. W sprawie przesłuchany został nowy biegły. Jednak zdaniem prokuratora te zeznania nie wniosły niczego nowego, a to oznacza, że Dariusz K. powinien wrócić do więzienia.

5 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna rozprawa sądowa Dariusza K. - byłego męża Edyty Górniak, który w 2014 roku potrącił na pasach 63-letnią kobietę. Poszkodowana zmarła, a w organizmie Dariusza K. wykryto narkotyki. Muzyk trafił do aresztu, jednak blisko pół roku temu został z niego zwolniony. Jakkolwiek sprawa toczy się nadal. Sąd skazał go na 7 lat więzienia za zabicie na pasach kobiety, ale muzyk odwołał się od wyroku. Jego adwokaci próbowali podważyć opinię drugiego biegłego, który miał orzec, czy K. był wówczas pod wpływem kokainy, czy też nie. Gra jest warta świeczki, bo jeśli Dariusz K. udowodni iż był jedynie „po spożyciu” a nie „pod wpływem”, grozi mu dużo mniejsza kara.

Nowo powołany biegły analizował próbki pobrane od Dariusza K. tuż po wypadku z lipca 2014 r. Zdaniem pierwszego biegłego do zażycia kokainy miało dojść 2 godziny przed wypadkiem. Powołany na wniosek obrony biegły twierdzi natomiast, że przeprowadzając ekspertyzę, nie można wywnioskować, ile czasu upłynęło od zażycia narkotyku do wypadku. Wszystko będzie zależało zatem od decyzji sądu.

- W ocenie oskarżyciela opinia ta w żaden sposób nie wyklucza ustaleń dokonanych przez pierwszego biegłego. W tej opinii była podstawa do wydania wyroku pierwszej instancji. Wyrok powinien zostać utrzymany - mówi nam prokurator Aleksandra Piasta i dodaje, że chce, aby K. jak najszybciej trafił za kratki: - Przesłanki uzasadniają, aby to żeby ten środek izolacyjny przywrócić.

Tymczasem Dariusz K. świetnie bawi się na Warmii, korzystając z uroków wiejskiego życia i na dzisiejszą rozprawę nie przyjechał.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: