ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Chris Cornell: tajemnica śmierci. Wiemy jak popełnił samobójstwo

Chris Cornell: tajemnica śmierci. Wiemy jak popełnił samobójstwo

19.05.2017, godz. 10:08
Chris Cornell
foto: EAST NEWS

W czwartek 18 maja świat obiegła przygnębiająca wiadomość dla muzyki - zmarł Chris Cornell, wokalista Soundgarden i Audioslave. Sekcja zwłok potwierdziła wersję, jakoby muzyk popełnił samobójstwo. Artysta powiesił się.

Chris Cornell popełnił samobójstwo w nocy z 17 na 18 maja. 52-letni muzyk odebrał sobie życie kilka godzin po koncercie w Detroit. Jak podaje rzecznik artysty, Brian Bumbery, śmierć Cornella była "nagła i niespodziewana". W internecie natychmiast pojawiły się spekulacje na temat przyczyny śmierci. Sprawę badał patolog sądowy, który przeprowadził sekcję zwłok.

Biuro patologa sądowego hrabstwa Wayne potwierdziło wyniki sekcji. Chris Cornell popełnił samobójstwo przez powieszenie. Póki co, przeprowadzona została dopiero wstępna sekcja zwłok. W oświadczeniu zaznaczono, że końcowy raport z autopsji nie jest jeszcze gotowy.

Ciało muzyka zostało odnalezione przez jego przyjaciela w hotelowej łazience. Żona Chrisa, zaniepokojona brakiem kontaktu z muzykiem po koncercie, poprosiła go o sprawdzenie, co się z nim dzieje. Przyczyna samobójstwa nie jest znana. W związku z nagłą śmiercią frontmana, Soundgarden odwołało resztę trasy koncertowej.

Znani muzycy oddają hołd Chrisowi Cornellowi na forach społecznościowych:

"Spoczywaj w pokoju. Chris był dla mnie jako kompozytora najbardziej wpływowym wokalistą. Widziałem go na koncercie kilka dni temu. Jestem kompletnie zdruzgotany."

"Spoczywaj w pokoju Chrisie Cornellu, naprawdę kochaliśmy Soundgarden, posiadałeś jeden z najlepszych rockowych głosów wszech czasów. Łączymy się z jego rodziną."

ZOBACZ: Zbigniew Wodecki miał udar po operacji serca

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: