ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Cugowski GORZKO i SZCZERZE o byciu ojcem: "Sposobem na okazywanie uczuć były prezenty"

Cugowski GORZKO i SZCZERZE o byciu ojcem: "Sposobem na okazywanie uczuć były prezenty"

13.09.2016, godz. 12:27
KRZYSZTOF CUGOWSKI
KRZYSZTOF CUGOWSKI foto: AKPA

Krzysztof Cugowski, wieloletni lider Budki Suflera był idolem milionów Polaków. Wielu fanów uważało go za wspaniałego człowieka. Tym czasem synowie muzyka z utęsknieniem czekali na powrót taty z tras koncertowych. Co o sobie jako ojcu mówi Cugowski?

Krzysztof Cugowski to legendarny muzyk. Przez wiele lat śpiewał w kultowej Budce Suflera. Ogromna popularność zespołu spowodowała, że nie miał okazji tak naprawdę zostać ojcem. W drugiej połowie lat 80-tych bardzo często wyjeżdżał z zespołem na zagraniczne trasy koncertowe, zaniedbując swoje dzieci. - Chciałem zapewnić bliskim przyzwoity byt. Czasy dla muzyków były trudne - tłumaczy się po latach w wywiadzie dla "Twojego stylu".

- Gdy wracałem, czułem się przede wszystkim obco, więc tak, byłem raczej ojcem nieobecnym niż uczestniczącym - wyznaje Cugowski. - Po przyjeździe akceptowałem sytuację w domu, nawet gdy słyszałem, że synowie mają słabe świadectwa. Co miałem robić? Krzyczeć, upominać? Wtedy nie chcieliby żebym w ogóle wracał - żali się muzyk.

Zobacz: Cugowski jest gościem w zespole synów

Cugowski doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że był kiepskim ojcem. - To słaby styl ojcostwa, wiem, ale szczęśliwie obaj dokonali w życiu właściwych wyborów, choć niewiele w tym mojej zasługi - wspomina. Wspomina też czasy, kiedy powinien być w życiu chłopców najbardziej obecny. - Powiem szczerze, nie specjalnie umiem zajmować się dziećmi - wyznaje.

- Nie wiem co z nimi zrobić, jak do nich mówić. Gdy byli niemowlakami, to o przewijaniu, czy usypianiu mowy nie było. Nie układaliśmy razem klocków, nie graliśmy w piłkę. Sposobem na okazywanie uczuć były prezenty, które przywoziłem ze Stanów. Gitara, adidasy, dżinsy... ale najwięcej płyt kompaktowych - wspomina Cugowski.

Zobacz: Krzysztof Cugowski: Dostanę 570 zł emerytury. Muszę tyrać do śmierci

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: